AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları Kapsamında Valiliğimize Ziyaret Gerçekleştirildi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları kapsamında Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinden oluşan heyet Vali Sayın Ali Mantı’ya ziyarette bulundu. Valilik makamına oturan Fazıl Mehmet Göktan yaptığı açıklamada Aksaray’ın bölgenin en güzel illerinden birisi olduğunu söyledi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları Kapsamında Valiliğimize Ziyaret Gerçekleştirildi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer Kartal, Okul Müdürü Mehmet Aras ve öğrencilerden oluşan heyeti Valilik makamında kabul eden Vali Sayın Ali Mantı Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin açılışının 99’uncu yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Valimiz Ali Mantı Valilik makamını 4-B sınıfı öğrencisi Fazıl Mehmet Göktan’a devrederek Aksaray ile ilgili düşüncelerini açıklamasını istedi.

Aksaray’da eğitim koşullarının en iyi şekilde sunulması için gayret gösteren Vali Ali Mantı ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer Kartal’a teşekkür ederek açıklamasına başlayan Vali Fazıl Mehmet Göktan kentin ekonomik, sosyal ve eğitim alanında ülkemizin en önde olan iller seviyesine yükseltilmesi için hep birlikte çalışacaklarını ifade ederek: “Bu konuda Valilik makamı olarak üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğiz” dedi.

Şehirde kütüphane ve parkların sayısı yetersiz olduğunu kaydeden Vali Göktan; “Var olan çocuk parklarında da geleneksel oyunların oynanabileceği alanlar yok. Bu çocuklar açısından üzücü bir durum. Bu yüzden geleneksel oyunların unutulmaması adına var olan parklara geleneksel çocuk oyunlarının oynanacağı alanlar yapılabilir. Çocuklar bizim her şeyimiz. Bizler onların güvenliğini çok önemsiyoruz. Parklarda oluşabilecek olumsuzluklara karşı da emniyet müdürlüğünce gerekli tedbirlerin alınması konusunda da hassas olacağız” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Aksaray Valisi Sayın Ali Mantı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 günü açılması ile millet egemenliğinin resmen hayata geçirildiğini, bu önemli gün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından, millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edildiğini söyledi.

Vali Sayın Ali Mantı bir süre sohbet ettiği çocuklara çeşitli hediyeler vererek eğitim hayatlarında başarılar diledi.

22-04-201922-04-201922-04-201922-04-201922-04-201922-04-2019

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.