AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 Ağustos Zafer Bayramı İlimizde Kutlandı

         15 Temmuz Milli İrade Meydanında Aksaray Valisi Sayın Ali Mantı ve Belediye Başkanı Evren Dinçer'in Atatürk anıtına çelek sunmasıyla başlayan kutlamalarda saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı söylendi.
30 Ağustos Zafer Bayramı İlimizde Kutlandı

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Jandarma Yüzbaşı Ercan Işık "Mazisi Zaferlerle dolu Türk Milleti'nin tarih sahnesinden silmek ve öz yurdu Anadolu'dan atmak isteyenlere hak ettiği dersi verdiğimiz şanlı zaferin bugün 97. Yıldönümünü kutluyoruz. 97 yıl önce bugün 3 yıl süren onurlu bir kurtuluş mücadelesinin muhteşem bir zaferle sonuçlandığı gündür. Düşmanlar ve ülke içerisindeki işbirlikçileri tarafından yok edilmeye paylaşılmaya karar verilen topraklarının büyük bir kısmı işgal edilen ordusunun elinden silahları alınıp, askerleri terhis edilen, yıllardır süren savaşta tüm kaynakları tükenmiş, insan gücünü kaybetmiş bir imparatorluğun üzerine bir ordu millet devlet yaratan Ulu Önder Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları fedakâr Türk Milleti'nin desteğiyle Anadolu'daki Türk varlığına kas edenleri 30 Ağustos 1922' de tarihe gömmüştür. Ebedi Vatan yapmamızın 97. Yıldönümü olan 26 Ağustos 1922'de başlayan Büyük Taarruz 4 gün sonra 30 Ağustos' da kesin zaferle neticelenmiştir. Büyük zafer yüce Türk Ulusunun bağımsızlık aşkını, Türk Ordusu'nun kudretini tarihe muhteşem bir şekilde kaydetmiştir." dedi. Şehit Ali Er Anadolu Lisesi öğrencilerinden Mesut Mücahit KARİP ve Sudenaz LORT şiir okudular ve Milli Egemenlik İlkokulu öğrencileri folklor gösterisi sergilediler.

Askerlerin ve polislerin geçit töreninin ardından Vali Sayın Ali Mantı Valilik Makamında 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle tebrikleri kabul etti.

Vali Ali Mantı; 30 Ağustos Yüce Türk Milletinin bağımsızlık aşkı ile yürekleri yanan, atalarımızın vermiş olduğu mücadelenin şanlı bir gün olduğunu belirtti.

Törene Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Cumhuriyet Başsavcı Vekili Harun Ünlüsoy, Baro Başkanı Av Ramazan Erhan Toprak, Vali Yardımcısı Mustafa Türkcan, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İl Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, Protokol Üyeleri, Gaziler, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

03-09-201903-09-201903-09-201903-09-2019

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.