AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

324 Yetim Emanete Burs

MEB, İHH ve Eğitim Bir-Sen ortaklığında yürütülen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında,  Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKAN İle “Yetim Projesi” MEB ve  Eğitim Bir-Sen Koordinatörü Murat GÖRMEZ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL’ı makamında ziyaret ederek bilgilendirme yaptılar.  
324 Yetim Emanete Burs

Konuyla ilgili açıklama yapan Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKAN hali hazırda Aksaray doğumlu 324 yetim emanete proje kapsamında aylık 100 TL burs verdiklerini belirtti. Ayrıca isteyen çocuklara hafta sonu gönüllü öğretmenlerle  ders desteği programları uyguladıklarını da ifade eden Özkan, okul idareci ve öğretmenlerinden bu hususta gayret beklediklerini söyledi.

Bakanlığımız ve Eğitim Bir-Sen “Yetim Projesi” koordinatörü Murat GÖRMEZ, yetimlerin toplumda her kesime emanet olduğunu hatırlatarak, devlet millet dayanışması içerisinde bu özel çocukları sahiplenmek gerektiğini vurguladı. Bu bağlamda destek veren okul idareci ve öğretmenlerine teşekkür etti.

İl Milli Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL; tüm yetim öğrencilerin hepimizin sorumluluğunda olduğunu ifade ederek, bu özel çocukları topluma kazandırmada gösterdikleri çabadan dolayı ilgili yetkililere, projenin uygulandığı okulların idarecilerine  ve öğretmenlere ayrıca teşekkür etti.

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.