AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

400 Okulumuzla Video Konferans Yöntemi ile Toplantı Yapıldı

İlimiz genelinde tüm resmi ve özel okullarda görevli her branştaki zümre başkanı öğretmenlerin katılımı ile Müfredat ve Yıllık Plan Modülünün tanıtımı konusunda 04.01.2018 Perşembe günü saat 10:00’da “e- Müfredat Modülü Eğitimleri” video konferansı yapıldı.  
400 Okulumuzla Video Konferans Yöntemi ile Toplantı Yapıldı

“e-Müfredat Modülü” tanıtımı için yapılan video konferansın açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL yaptı. İl Milli Eğitim Müdürümüz açılış konuşmasında;

“Kıymetli öğretmen arkadaşlarım, hepiniz hoş geldiniz. Bildiğiniz üzere Bakanlığımız “ 22.08.2017 tarihinde  Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Bölgeleri Yönergesi” ve  25.08.2017 tarihinde  Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesini yürüklüğe koymuştur. Bu yönergelerin uygulanması amacı ile Bakanlığımız e- müfredat projesini başlatmıştır. Bu proje kapsamında modül oluşturulmuş ve  modül  Ankara ,Bursa, Konya, Gaziantep, Kayseri,  Giresun ve Kırşehir illerinde pilot olarak uygulamıştır.

Bakanlığımız söz konusu modülü 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının ikinci döneminden itibaren bütün illerde uygulanacağını duyurmuştur. Bu amaçla ilimizden ortaöğretimden sorumlu Şube Müdürümüz ve Mebbis Sorumlumuz modülün kullanımı ile ilgili çalıştaya katılmışlardır.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, merkez ve merkeze bağlı kurumlarımızda görevli yöneticiler ile İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerimizde görevli yöneticilerimize, e-Müfredat Modülü ile ilgili iş ve işlemleri, adı geçen yönergeler hükümlerini ve eklerini, takvime göre yürütmeleri için gerekli eğitimleri vermiştir. 

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği ,Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği ve Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesine göre siz zümre başkanlarına büyük sorumluluk ve görev düşmektedir. İlgili mevzuatlarda okul zümresi, okul zümre başkanları zümresi ,ilçe zümre başkanları ve il zümre başkanları toplantısı yapılması hükmü konmuştur.  

Bahsettiğim bu  toplantıların sisteme doğru ve eksiksiz işlenebilmesi ve daha verimli bir çalışmanın olması için modülün tanıtımı bu eğitimin verilmesine ihtiyaç olacağı değerlendirilmiştir. Okullarımızın siz değerli zümre başkanları öğretmenlerimize modülün kullanımı ve modülde okul, ilçe ve il zümre başkanları toplantısının nasıl yapılacağını MEBBİS Yöneticimiz İbrahim DEMİRCAN, uygulamalı olarak anlatacak ve gösterecektir.

Bildiğiniz üzere zümre toplantıları eğitim ve öğretim için olmazsa olmazımızdır. Bakanlığımız müfredat programında güncellemeler ve değişiklikler yapmıştır. Bakanlığımızın politikaları doğrultusunda müfredatın amacına ulaşması siz öğretmenlerimizin gayretleri ve çalışmaları ile olacaktır. Buda sizlerin yapacağı zümre toplantıları ve toplantılarda alacağınız kararlarla, bunların uygulanması ve değerlendirmesi sayesinde olacaktır.

Bu e- müfredat projesinin başarıya ulaşması hiç kuşkusuz sizler sayesinde olacak. Eğitimin başarılı geçmesini temenni eder hepinize başarılar dilerim” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL’ın açılış konuşmasının ardından MEBBİS Yöneticisi İbrahim DEMİRCAN, video konferans yöntemi ile e-Müfredat Modülü’nü uygulamalı olarak anlatarak tanıttı.

05-01-201805-01-2018

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.