AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4004 Tübitak Doğa Eğitimi Ve Bilim Okulları Kapsamında Aksaray Bilim Sanat Merkezinden Müdürlüğümüze Ziyaret

Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi tarafından hazırlanan 4004 TÜBİTAK Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamında “Ihlara’dan Bilime Yolculuk” projesi, TÜBİTAK tarafından kabul edilmiştir. Ihlara’dan Bilime Yolculuk Projesi, 02-07 Temmuz 2018 tarihleri arasında başta Aksaray Üniversitesinden olmak üzere farklı Üniversitelerden alanında uzman 3 Profesör, 4 Doçent, 6 Doktor Öğr. Üyesi, 1 Arş. Gör. Dr., 2 Öğretmen olmak üzere 16 eğiticinin katılımıyla gerçekleştirilecektir. Proje kapsamında, Aksaray İlinde bulunan jeolojik, jeomorfolojik ve tarihi geçmişi açısından önemli özellikleri barındıran Gülağaç İlçesi Kızılkaya Köyü (Aşıklı Höyük), Güzelyurt İlçe Merkezi,  İlçede bulunan Ihlara Vadisi ve çevresi seçilmiştir. Projeyle ilgili detaylı bilgiler ve gelişmeler, projeye yönelik hazırlanan http://ihlaradanbilimeyolculuk.com/  web sitesinden öğrenilebilir.  
4004 Tübitak Doğa Eğitimi Ve Bilim Okulları Kapsamında Aksaray Bilim Sanat Merkezinden Müdürlüğümüze Ziyaret

Projede, sosyo-ekonomik düzeyi ortalamanın altında bulunan bölgelerde yaşamalarının dezavantajlarını akademik başarılarıyla avantaja dönüştürmüş olan başarılı öğrencilerin, belirli bir program çerçevesinde, fen, teknoloji ve doğa eğitimi alanında, doğayı anlama, yaşadıklarını sorgulama, farkındalıklarını ve bilgilerini artırılması amaçlanmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin elde ettikleri kazanımları yapılandırarak günümüz teknolojisine uyum sağlayabilen fertlerin yetişmesi de hedeflenmektedir. 

Öğrencilerin, bu projeyle elde ettikleri bilgi ve deneyimlerle doğayı ve çevresini tanıyan, etrafını bilinçlendiren, dünyanın sürdürülebilirliği için olumlu tutum ve davranış geliştiren fertler olarak hayatlarını devam ettirecekleri düşünülmektedir.

Bu meyanda  Bilim Sanat Merkezi İdareci ve Öğretmenleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL’ı ziyaret ederek bilgi vererek istişarede bulundular.

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.