AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

5. Ufka Yolculuk Kültür Yarışması

Aksaray Kültür Çevre Gençlik Spor Kulübü Derneği (AKÇED) Yönetim Kurulu üyeleri 26 Mart 2017 tarihinde tüm Türkiye ve 2 Nisan 2017 tarihinde de online olarak tüm dünya genelinde gerçekleştirilecek olan Ufka Yolculuk 5 Bilgi ve Kültür Yarışması ile ilgili Aksaray Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL’a tanıtım ziyaretinde bulundu. AKÇED Başkanı ve Ufka Yolculuk Aksaray İl temsilcisi Musa ERDOĞAN , İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL’a yarışma ile ilgili bir sunum yaptı.  Ufka Yolculuk Aksaray İl temsilcisi Musa ERDOĞAN sunumunda şu bilgilere yer verdi: "Yola çıkmak isteyene, yol açık" temasıyla 8 ayrı kategoride düzenlenen “5. Ufka Yolculuk Kültür Yarışması”nın bu yılki konusu Kur’an-ı Kerim Meali olacak. Yarışmaya başvurular, 1 Kasım-19 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek. Türkiye´nin en büyük sivil yarışması olma özelliğini taşıyan, yurt içinden ve dışından binlerce gönüllünün organizasyonuyla desteklenen yarışmaya bu yıl, Türkiye´den ve yurt dışından 7’den 77’ye 1 milyon kişinin başvuru yapması hedefleniyor. Ulusal yarışmacılar, şartnamede belirtilen Kur-an’ı Kerim mealleriyle yarışmaya hazırlanacak. Yarışmacıların faydalanması için akademisyenler tarafından soru kitabı da oluşturularak sınava hazırlanmaları temin edilecek.  
5. Ufka Yolculuk Kültür Yarışması

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL da konuşmasında teşekkür ederek bu projenin çok önemli ve çok büyük bir proje olduğunu, Müslümanlar olarak çok önemli bir eksiğimizi gidermeye teşvik ettiğini, dinimizi kaynağından öğrenmenin çok önemli olduğunu ayrıca yediden, yetmiş yediye herkesin katılabilecek olmasının takdire şayan olduğunu belirterek her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade ettiler.

Konuşmalardan sonra Aksaray Kültür Çevre Gençlik Spor Kulübü Derneği (AKÇED) ve Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yarışma ile ilgili protokol imzalandı.

Başvurular www.ufkayolculuk.com adresinden yapılacak olup, detaylar(başvuru tarihleri,yaş grupları, hediyeler)  yine aynı adresten görülebilecektir. 

02-12-2016

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.