AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

68 YURT AYDER’DEN – (Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden) Müdürlüğümüze ziyaret.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarından ayrılanlar tarafından kurulan 68 Yurt Ayder (Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) yönetim kurulu İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL’ı makamında ziyaret etti.  
68 YURT AYDER’DEN – (Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden) Müdürlüğümüze ziyaret.

Dernek Başkanı Fahri İNCE ve yönetim kurulu üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürümüze kadrosunun hayırlı olmasını dileyerek derneğin kuruluş amacı hakkında bilgi verdiler. İNCE Derneğin kuruluş amacının; “Yetiştirme Yurtlarından ayrılan ve kamu kurum ve kuruluşlarda görev yapan çalışanlarla tanışma kaynaşma, maddi ve manevi ihtiyaçlarının karşılanması, bu kişilere sosyal ve psikolojik anlamda destek olmak olduğunu belirtti.” 

Dernek üyeleri İlimiz ve çevre İllerdeki yetiştirme yurtlarında kalan ve şu anda Aksaray’da çeşitli kamu kuruluşlarında görev yapan 370 kişinin bulunduğunu, “Sosyal devlet anlayışı gereği Devletimizin kendilerine sahip çıktığını, kendilerinin de bu anlamda işlerini en iyi şekilde yaparak Devletimize minnettarlığımızı göstermeye gayret ettiklerini ifade ettiler.

 Dernek olarak yetiştirme yurtlarından ayrılan gençlere abilik yapmak, onların sorunlarına çözüm üretmek istediklerini belirterek bu nedenle çeşitli kamu kurumunda çalışan arkadaşlarla bir araya geldiklerini kurumlara yapılan ziyaretler nedeniyle üyeler ve kurum amirleri tarafından olumlu karşılandıklarını, böyle bir oluşumun faydalı olacağını düşündüklerini ifade ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürümüz de ziyaretleri nedeniyle dernek yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

27-04-2018

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.