AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

6.Ufka Yolculuk Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü Konulu Yarışma

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Aksaray Kültür Çevre Gençlik Spor Kulübü Derneği (AKÇED) arasında "Ufka Yolculuk Kur´an ve Sünnet Bütünlüğü" konulu yarışma protokolü imzalandı.  
6.Ufka Yolculuk Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü Konulu Yarışma

Aksaray Kültür Çevre Gençlik Spor Kulübü Derneği (AKÇED) başkanı Musa ERDOĞAN ve dernek üyeleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL’ı makamında ziyaret etti.

“Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” temasıyla 3 dil ve 11 ayrı kategoride düzenlenecek 6. Ufka Yolculuk Kültür Yarışması´nın 13 Kasım 2017 tarihinde başlayan kayıtları, 04 Mart 2018 tarihine kadar devam edecek. www.ufkayolculuk.com internet sitesinden ücretsiz başvuruların yapıldığı yarışmanın yazılı sınavı 8 Nisan 2018 tarihinde yapılacak.

Yarışmanın A, B, C, D, E, F, G, H kategorilerinde birinci olanlar: 2 Umre Seyahati + 2 bin 500 lira veya 2 Dosta Yolculuk + 2 bin 500 lira, ikinci olanlar 2 Umre Seyahati + bin 500 lira veya 2 Dosta Yolculuk + bin 500 lira, üçüncü olanlar 2 Umre Seyahati + 500 lira veya 2 Dosta Yolculuk + 500 lira ödüllerine hak kazanacak. Bu kategorilerde 4. - 10. olanlar ve I, J, K kategorilerinde ilk üçe girenler ise tablet bilgisayar ödüllerini kazanacak.  Yarışmaya Engelliler ve mahkumlar da katılabilecek.

İl genelinde dereceye giren her kategoride birincilere 1000’er lira, ikincilere 750’şer lira, üçüncülere 500’er lira para ödülü verilecek. 4.-10. arasında dereceye girenlere birer çeyrek altın dağıtılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı yanında resmi ve özel yüzlerce kurum, kuruluş, kulüp, vakıf ve derneklerin 17 bin 246 gönüllünün desteklediği; Türkiye´nin en geniş katılımlı sivil yarışma organizasyonu olan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarına şimdiye kadar toplamda 1 milyon 494 bin 802 kişi kayıt yaptırmış, binlerce kişi ödül kazanmıştır.

 Aksaray’daki organizasyonu proje ortağı olarak Aksaray Kültür Çevre Gençlik Spor Kulübü Derneği (AKÇED) tarafından gerçekleştirecek.

 Bu bağlamda çalışmalarına başlayan dernek yöneticileri, üyeleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL’ı yarışma hakkında bilgilendirdiler.

 Görüşmede, Bu yıl 6.’sı yapılan yarışmanın konusunun Kur’an ve Sünnet bütünlüğü olduğunu söyleyen AKÇED Başkanı Musa ERDOĞAN bu yarışmayla hedeflenenin okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak, halkımızın özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasını desteklemek olduğu, bu yılki “Kur´an ve Sünnet Bütünlüğü” konusu ile; Kur’an ve Sünnet’in ayrılmaz bir bütün olduğunu anlamak, Kur’an-ı Kerim’i daha iyi anlayıp yaşamak, Toplumun her kesimini Son Peygamber´in (sav) mesajları ile buluşturmak, Yüce dinimiz İslam’ı sahih kaynaklar ile daha doğru anlamak ve anlatabilmek, Hadis-i Şerifleri önemsizleştirip yok sayarak Kur´an-ı Kerim´i yanlış uygulatmayı amaçlayan tuzaklardan korunmak olduğu vurgulandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer KARTAL; seçilen konunun çok isabetli olduğunu ve ortak değerlerimizi kapsadığını, her türlü desteği vereceklerini ifade etti. Ayrıca dernek yöneticilerine çalışmalarında başarı dileklerinde bulundular.

01-12-2017

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.