AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlere Türkiye’de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci Semineri

Aday Öğretmen Yetiştirme Yönergesi gereğince Bakanlığımız tarafından düzenlenilmesi istenilen "Türkiye’de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci Semineri" ilimiz 15 Temmuz Ortaokulunda yapıldı             Düzenlenen seminerin açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Muhitin ÖZTÜRK ve İlimizde adaylık sürecini sürdüren 350 Aday Öğretmenimiz katıldı.            
Aday Öğretmenlere Türkiye’de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci Semineri

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL yapmış olduğu konuşmasında "15 Temmuz 2016 tarihinde tankların üzerine çıkan, mermilerin altında can veren şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anarken, darbe girişimi ve sonrasındaki demokrasi zaferinin önemine vurgu yaparak, Demokratik bir toplumun oluşum ve gelişiminde öğretmenlerin ve eğitimin rolünün önemli olduğunu söyledi. Demokrasiye sahip çıkmak adına dünya tarihinde bir ilke imza atılarak verilen mücadelenin sürekli hafızalarda kalması için öğrencilerimize aktarılmasını istedi."

 

            Yapılan açılış töreninin akabinde Aday Öğretmenlerimiz ilimiz Şahsa Bağlı Eğitim Uzmanı Nilkan GÖRAL tarafından, Osmanlı’dan günümüze ülkemizdeki demokratikleşme süreci, Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan askeri müdahaleleri ve bunların demokratik yaşama zararları, 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasındaki demokrasi zaferinin Türk tarihindeki önemi konularında sunum yapıldı.

18-11-201618-11-2016

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.