AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlik Yetiştirme Süreci Seminerleri Yapılan Kahvaltılı Kapanış Töreni İle Sona Erdi

Bakanlığımız tarafından aday öğretmenlik sürecinde düzenlenilmesi istenilen ve 20 Kasım 2016 tarihinde başlayan “Aday Öğretmen Yetiştirme Programı Seminerleri” 19 Şubat 2017 Pazar günü Şehit Önder Güzel Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen bir programla sona erdi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Muhittin ÖZTÜRK ile eğitim yönetici ve görevlilerinin katıldığı törende, Ekim 2016 döneminde ilimize atanan yaklaşık 70 sözleşmeli aday öğretmenimiz hazır bulundu.  
Aday Öğretmenlik Yetiştirme Süreci Seminerleri Yapılan Kahvaltılı Kapanış Töreni İle Sona Erdi

Törende aday öğretmenlerimiz adına konuşma yapan Meltem ŞALCI; Üniversiteden mezun olduktan sonra her öğretmen adayının hayali olan atama hakkını kazandıkları için mutlu olduklarını belirterek, ilk görev yeri olan Aksaray´da göreve başladıkları andan itibaren gerek İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz gerekse okul idareleri tarafından gösterilen ilgi ve desteğin memnuniyet verici olduğunu belirtti. Yapılan seminer çalışmalarında hem meslekleri adına hem de içinde bulunulan çevre adına çok faydalı bilgiler öğrendiklerini ve öğrenilen bu bilgileri okullarda hayata geçirmeye çalıştıklarını bildirdi.

Eğitim Yöneticisi ve Okul Müdürü Cemal ÖZYÖN törende yapmış olduğu konuşmasında; Öğretmenlik mesleğinin kutsallığına vurgu yaparak mesleğe yeni başlayan genç öğretmen arkadaşlarımıza bu seminer sürecinde yöneticilik ve ev sahipliği yapmanın kendilerine memnuniyet verdiğini belirterek, tüm adaylara başarılı bir meslek hayatı dilerim dedi.

Kahvaltı eşliğinde yapılan törende kısa bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL; aday öğretmenlerimizin KPSS, mülakat gibi çok zorlu süreçlerden geçerek buraya geldiklerini ve daha zor bir görev olan öğretmenlik mesleğini tercih ettiklerini belirterek, bu zor görevin ise öğretmenlerimizin tarafından aşk ve sevgi ile yapılacağına inandığını bildirdi. Öğretmenlerimizden, öğrencilerimizi akademik olarak hayata hazırlamanın yanı sıra ahlaklı, imanlı ve vicdanlı olarak da yetiştirilmelerini istedi. Öğrencilerin genel olarak öğretmenleri örnek aldıklarını belirterek, öğretmenlerimizin meslek hayatı  boyunca öğrencilerine güzel örnek olmaya çalışmaları gerektiğini bilirtti. 

Aday Öğretmenlerimize seminer süreci boyunca rehberlik yapan İl Koordinatörü Nilkan GÖRAL´a, süreçte eğitim yöneticisi olarak görev alan ve aynı zamanda kahvaltı organizasyonunu düzenleyen Okul Müdürü Cemal ÖZYÖN ve diğer çalışanlara teşekkür ederek konuşmalarını tamamladı.

Tören, toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

20-02-201720-02-201720-02-201720-02-201720-02-201720-02-201720-02-201720-02-2017

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.