AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AKÇED (Aksaray Kültür, Çevre, GSK Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

AKÇED (Aksaray Kültür, Çevre,  GSK Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Musa Erdoğan, Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Okşaş ve Ufka Yolculuk Aksaray İl Temsilciliğinden Resul Demir, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer Kartal'ı ziyaret ederek yapmış oldukları faaliyetler hakkında bilgi verdiler.
AKÇED (Aksaray Kültür, Çevre,  GSK Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Yapılan ziyarette, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal'a yarışmaya ilişkin bilgiler veren Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları Aksaray İl Temsilciliğinden Resul Demir, bu yıl yapılacak Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının 8.'sinin düzenlediğini belirterek "Bize Okumak Yakışır" sloganıyla yola çıktıklarını ve bu yıl yarışmanın konusunun "Adap" olduğunu ifade etti. Ufka Yolculuk İl Temsilciliğinden Resul Demir, "Yarışma kayıtları 29 şubatta sona erecek. İki kademeli bir sınav yapılacak. Birinci kademe sınavı 29 Şubat- 2 Mart tarihleri arasında online sınav olarak yapılacak. İkinci kademe sınavı ise 29 Mart'ta da yazılı sınav olarak yapılacak. Yarışma ile ilgili bütün detaylara www.ufkayolculuk.com sitesinden ulaşılabilecek" dedi.  AKÇED (Aksaray Kültür, Çevre,  GSK Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Musa Erdoğan ise Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarını Aksaray'da AKÇED olarak organize ettiklerini, adabın toplumun temel taşlarını oluşturduğunu vurguladı. Ziyaretten dolayı memnun olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer Kartal, Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının önemli olduğunu belirterek öğrencilere manevi değerlerin kazandırılması açısından bu yarışmayı önemsediklerini ifade etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz; "Bakanlığımız ile Ufka Yolculuk Yarışmaları arasında imzalanan protokol çerçevesinde ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde düzenlenen bu yarışma öğrencilerimize toplumdaki temel davranışları edinme açısından önemli kazanımlar sağlayacaktır. Adap okumaları toplumda saygı ve sevgi değerlerini pekiştirecektir. Yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi. Ziyaret sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer Kartal'a, Ufka Yolculuk İl Temsilciliğinden Resul Demir tarafından ilkokul, ortaokul ve lise için 3 kategoride hazırlanan Ufka Yolculuk Yarışma kitapları hediye edildi. Ziyaret, günün anısına çekilen fotoğrafların ardından sona erdi.

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.