AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aksaray Bilim Ve Sanat Merkezi’nden Çevre Bilinci Erasmus Projesi

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından hibelendirilen 2017 yılı Erasmus+ Ana Eylem 2 (KA2) Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar kapsamında Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi’nin ‘’ The Footprints of Climate Change from Anatolia to Europe’’ (Anadolu’dan Avrupa’ya İklim Değişikliğinin Ayak İzleri) isimli projesi, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiştir.  
Aksaray Bilim Ve Sanat Merkezi’nden Çevre Bilinci Erasmus Projesi

Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi İngilizce öğretmeni Elif ÇAKMAK koordinatörlüğünde,  Coğrafya öğretmeni Göksel DOĞANAY’ ın ve Sınıf öğretmeni Nida BÜYÜKTOKATLI’ nın katkılarıyla hazırlanan projenin açılış toplantısı 05-08 Aralık 2017 tarihinde AB ülkelerindeki Portekiz, Romanya ve Yunanistan’da bulunan okullardan gelen öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirildi.  Toplantı,  farklı bölgelerdeki çevre sorunlarına yönelik geliştirilen yöntemleri çevre yönetimi açısından analiz etmek amacıyla yapılacak gezi, gözlem ve arazi çalışmalarını planlamak ve organize etmek için Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi’nde yapılmıştır.  Projede yer alan ülkeler, okullarını ve ülkelerini tanıttıktan sonra proje süresince yapılacak çalışmalarla ilgili görüş ve önerilerini belirttiler. Merkez Müdürü Özcan GÜNDOĞDU,  modern eğitim kurumlarının önemli amaçlarından biri de küresel sorunlara karşı duyarlı ve bu sorunlara çözüm üretebilen bireyler yetiştirmek olduğunu, bu projenin öğrencilerimize ve öğretmenlerimize farklı kültürlerle etkileşim sağlama ve iklim değişikliğinin etkilerini farklı ülkelerde yaparak yaşayarak öğrenme fırsatı vereceğini belirtti. 

Portekiz, Romanya ve Yunanistan’dan gelen öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret ederek müdürlüğümüzden Türkiye’deki eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldılar. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayrullah ALABOYUN,  ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek öğretmenlere başarılar diledi.

14-12-2017

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.