AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKAN İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL'ı Ziyaret Etti

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL'a eğitim öğretim yılı başlangıcı vesilesiyle nezaket ziyaretinde bulundu.
 Aksaray  İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKAN İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL'ı Ziyaret Etti

Kamu yararına işbirliğinde yürütülmekte olan Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var-İyilikte Yarışan Sınıflar(Yetim Projesi), Her Okula İki Burs Projesi ve Okullarda Askıda Kıyafet Projesi ile ilgili güncel verileri paylaşan İHH Başkanı Özkan, bir STK olarak toplumun madden ve manen gelişiminde ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini, şeffaf bir şekilde tüm faaliyetleri kamuoyu ile paylaştıklarını ve gönüllülerle bu tür iyilik projelerine devam edeceklerini ifade etti.

Aksaray genelinde Yetim projesi kapsamında 363 özel çocuğa 125Türk Lirası maddi destek sunulduğunu belirten Özkan, öğrencilere değerler eğitiminin yaşayarak aşılanması amacıyla her okuldan en az bir yetime sahip çıkılmasını arzu ettiklerini ifade etti. Her Okula İki Burs Projesi kapsamında amaçlarının yetim haricinde ihtiyaç sahibi öğrencilere öğrenim bursu sağlayarak, hayatlarını kolaylaştırmak olduğunu belirten Özkan, projede, bağışçı tarafından bursun doğrudan öğrencinin veya okul aile birliğinin hesabına gönderebileceğini vurguladı. Aksaray'da eğitimli insan sayısının artmasını temenni ettiklerini belirtti.

Okullarda Askıda Kıyafet Projesi'nin uygulandığı altı okulda gerçek ihtiyaç sahiplerine, kıyafetin yanı sıra, gıda, kömür, kurban eti, ev eşyası vb. yardımların yapıldığı açıklandı. Her açıdan güçlü bir Türkiye yolunda kamu kurumu ve STK işbirliğininin önemini vurgulayan Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKAN, kamu yararına yürütülen projelerde desteğini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL'a teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, İHH Başkanı Özkan'a ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Yapılan hizmetlerin kıymetli olduğunu dile getiren Kartal, her bir bireyin devletine ve milletine karşılık beklemeden katabileceği önemli hizmetlerin olabileceğini belirterek,  İHH'ya ve gönüllülerine kolaylıklar diledi ve teşekkür etti.

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.