AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKAN ve Başkan Yardımcısı Şenol KORKMAZ Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

         Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKAN ve Başkan Yardımcısı Şenol KORKMAZ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL'a nezaket ziyaretinde bulundular. 
Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKAN ve Başkan Yardımcısı Şenol KORKMAZ Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Ziyarette yetimler başta olmak üzere toplum yararına işbirliğinde yürütülen projelere verdikleri destek nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür plaketi takdim edildi. ÖZKAN, işbirliği içinde yürütülen projelerdeki kazanımlar konusunda bilgi verdi: 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğitim Bir-Sen ve İHH dayanışmasıyla yürütülen "İyilikte Yarışan Sınıflar" başlıklı Yetim Projesi kapsamında an itibariyle Aksaray doğumlu 376 yetim çocuğa aylık 125 Türk Lirası eğitim desteği ve dönemsel yardımlar sunulduğunu belirten Özkan, gönüllü çalışanların özel çocuklar ve anneleri ile yakından ilgilendiklerini ifade etti. 

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü, MÜSİAD, Eğitim Bir-Sen ve Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği işbirliğinde devam eden "Her Okula İki Burs Projesi" kapsamında 76 öğrenciye burs desteği sağlandığını söyleyen Özkan, bu projenin ilçelerde de yürütülmeye başlandığını söyledi.

İHH Başkanı Özkan, Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürütülen "Okullarda Askıda Kıyafet Projesi" kapsamında yakın zamanda merkezde 20 okulda kırtasiye dağıtımı gerçekleştiğini belirtti. Kamu kurum ve STK dayanışmasının toplumun gelişmesinde önemli olduğunu vurgulayan Özkan, katkılarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hacı Ömer KARTAL'a teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL sivil toplum örgütleriyle işbirliğinin önemine değinerek " Özellikle dezavantajlı olan yetim ve öksüz çocuklarımız için yapılan bu projelerin her zaman destekçisi oluyoruz ve olmaya devam edeceğiz, çünkü yetim ve öksüz çocuklarımız bizler için özeldir ve ne gerekiyorsa yapılması gerektiğini düşünüyorum." dedi ve misafirlerine teşekkür etti.

28-11-2019

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.