AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aksaray Üniversitesi ile Eğitimde İşbirliği Protokolleri imzalandı

13/03/2017 tarihinde, Aksaray Üniversitesi İle İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında “Eğitimde İşbirliği Protokolleri” İmzalandı. İmzalanan bu protokollerle proje okulu Şehit Önder Güzel Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şehit Ali Er Anadolu Lisesi, üniversite kütüphanesi ve laboratuvarlarından yararlanabilme, belirlenmiş derslere katılabilme, öğretim üyeleriyle irtibata geçebilme, kariyer merkezinin imkanlarından yararlanabilme, toplantı ve hizmet içi eğitimler düzenleyebilme, yüksek lisans ve doktora tezlerinden yararlanabilme gibi imkanlar sağlanacaktır.   
Aksaray Üniversitesi ile Eğitimde İşbirliği Protokolleri imzalandı

Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Aksaray Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi arasında imzalanan eğitimde işbirliği protokolü ile din öğretimi yapan imam hatip ortaokulları ve imam hatip liseleri meslek dersleri, değerler alanındaki derslerin öğretim programları, öğretim materyalleri ve öğretimine yönelik ortaklaşa sempozyum, zirve, konferans, çalıştay, komisyon çalışmaları, alan araştırmaları vb. faaliyetler yapabileceklerdir. Program çerçevesinde gelen öğrenciler, üniversite kampüs ve kütüphanelerinden yararlanma, belirlenmiş ders ve etkinliklere katılabilme, öğretim üyeleri ile buluşma gibi faaliyetlerinde bulunabileceklerdir.

İmza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Yusuf ŞAHİN, proje okullarından umutlu olduklarını ve çok güzel neticeler alacaklarına inandıklarını belirtti. Sadece kâğıt üzerinde kalan protokoller imzalamadıklarını ve imzaların ardından mutlaka anlamlı adımlar atmaya gayret gösterdiklerini ifade eden Prof. Dr. Yusuf ŞAHİN, “Hepimiz aynı gemideyiz. Üniversitemizi içinde yaşadığı toplumdan ayrı görmüyoruz. Kendi sorunlarını çözen, kendisi dışındaki sorunlara yabancı kalan bir anlayışla üniversitemizi yönetmiyoruz” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL da  lise öğrencileri için üniversitenin akademik desteklerinin önemli olduğunu dile getirerek, imam hatip okullarımızın İslami İlimler Fakültesi ile çalışmalar yapacağını ifade etti. Bunun devamını önemsediklerini belirtti. İİF Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin VAROl ise Fakültenin imam hatip eğitimleri ile alakalı sürecin bir parçası olduğuna dikkat çekerek, “Zaten fiili olarak devam eden işbirliklerimiz var. Bu protokol, işbirliklerini yazılı bir hale de getirmiş oldu. İmam Hatip okullarına her türlü desteği vermeye hazırız. Protokolün her iki kurum için de hayırlı işlere vesile olmasını diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından “Eğitimde İşbirliği Protokolleri” imzalandı, yapılabilecek çalışmalara dair istişarelerde bulunuldu. 

16-03-2017

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.