AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aksaray Üniversitesi İle Eğitimde İşbirliği Protokolü İmzalandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Eğitim ve İşbirliği Protokolü imzalandı. Bu Protokol kapsamında Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri ihtiyaç duyabileceği hizmet içi eğitim, eğitimin iyileştirilmesi, öğretim süreçlerinin değerlendirilmesi, öğretim programının zenginleştirilmesi, seminer ve projelerin nitelik yönünden geliştirilmesi veya eğitim öğretim desteği sağlanması konularında Üniversite tarafından uygun görülen şartlarda uzmanlık desteği sağlanacaktır. Bu kapsamda Üniversite öğretim elemanlarınca Lisede taraflarca uygun görülecek koşullarda veri toplanabilecek, araştırma yapılabilecektir. Lise öğrencilerinin Üniversite’nin akademik ve araştırma birimlerini ziyaret etmesine ve birimlerde bulunan laboratuvarların kullanılmasına Üniversite tarafından uygun görülen şartlarda imkân tanınacaktır. Meslek Lisesi öğrencileri üniversitedeki laboratuvarları kullanabilecek ve akademisyenlerin birikimlerinden istifade edebilecek. Aksaray Üniversitesi ise bilgisayarlı tezgâhlarının çalıştırılabilmesi konusunda Meslek Lisesi öğretmenlerinden destek alacak.   
Aksaray Üniversitesi İle Eğitimde İşbirliği Protokolü İmzalandı

ASÜ Senato Salonu’nda düzenlenen törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL ASÜ’nün imkânlarından daha çok faydalanmak adına bu protokollerin büyük önem arz ettiğini belirtti.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf ŞAHİN, “Üniversitenin çok ciddi bir yatırımı var. Bu yatırımı en verimli şekilde kullanacağız. İşbirliğimiz, toplumsal anlamda fayda da sağlayacak. Öte yandan lise öğrencilerimiz de laboratuvarlar başta olmak üzere, bilimsel pek çok donanımdan istifade edebilecek” dedi. 

Yapılan konuşmaların ardından taraflar protokol metnini imzaladı. 

18-10-201618-10-201618-10-2016

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.