AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aksaray´da 15 Bin Öğrenci Sinemayla Buluştu

Milli Eğitim Bakanlığımız, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında yapılan protokol gereği “1 Milyon Öğrenci Sinemayla Buluşuyor” projesi tüm yurtta hayata geçirildi.  
Aksaray´da 15 Bin Öğrenci Sinemayla Buluştu

İlimizde de, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Aksaray Belediyesi işbirliğinde yaklaşık 15 bin öğrenci sinemayla buluşturuldu. 23 Ekim 2017 – 22 Aralık 2017 tarihleri arasında yaklaşık 2 ay boyunca ilimizde temel eğitim öğrencileri belli bir program dahilinde sinemaya götürülerek Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından belirlenen “İksir”, “Evliya Çelebi Ölümsüzlük Suyu”, “Son Mektup”, “120” ve  “Ertuğrul 1890” gibi filmleri izlediler.

22 Aralık Cuma günü İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, İl Kültür Turizm  Müdürü Mustafa DOĞAN, Aksaray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Tarık GÜMÜŞSOY, Temel Eğitim Şube Müdürümüz Murat GÖRMEZ ve İl Kültür Turizm Şube Müdürü Yahya ÇAL öğrencilerle sinemayla buluşuyor projesi kapsamında öğrencilerle film izlediler.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, Milli Eğitim Bakanlığımız arasında yapılan protokol kapsamında öğrencilerimizin sinemaya götürülmesi uygulamasının 22 Aralık 2017 tarihi itibariyle tamamlandığını, proje kapsamında Aksaray merkez ve ilçelerinden yaklaşık 15 bin öğrencinin sinemayla buluşturulduğunu belirtti. İl Milli Eğitim Müdürümüz projenin çok güzel olduğunu ve devamının da olmasını temenni ettiklerini belirterek, bu proje ile pek çok öğrencinin hayatında ilk defa sinemaya gittiğini ve oldukça mutlu olduklarını ifade etti. 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa DOĞAN, “Öğrenciler Sinemayla Buluşuyor” projesinin ülke genelinde ve ilimizde başarılı bir şekilde uygulandığını, öğrencilerimizin sinemaya giderek farklı bir etkinliği gerçekleştirdiklerini belirtti. Doğan, sinema, tiyatro, vb. görsel uygulamaların eğitim alanında etkili olduğunu belirterek, çocuklarımızın hem tarihi değerlerimizi öğrenmeleri, hem de sosyal ve kültürel yönden gelişimleri adına bu ve benzeri uygulamaların oldukça önemli olduğunu vurguladı. 

           Aksaray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Tarık GÜMÜŞSOY ise böylesine anlamlı bir projenin içerisinde olmaktan mutluluk duyduklarını, Aksaray Belediyesi olarak her zaman eğitim ve kültür konularını çok önemsediklerini ve bu konularda daima tüm kurumlarla işbirliği içerisinde olduklarını vurguladı.

        "1 Milyon Öğrenci Sinemayla Buluşuyor" Projesi ile ilgili görüşlerini belirten öğretmen ve öğrenciler de projenin oldukça güzel olduğunu ve bu projenin devam etmesi gerektiğini vurgulayarak, projede emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

26-12-201726-12-201726-12-201726-12-2017

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.