AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“AKSARAY’DA BİNLERCE LİSE ÖĞRENCİSİ TARİHE YOLCULUK YAPACAK”

Aksaray Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Müze Müdürlüğü tarafından lise öğrencilerinin yaşadığı şehrin tarihini ve kültürünü gezip görmesi ve öğrenmesi için ortaklaşa düzenlenen projenin protokolü imzalandı.  
 “AKSARAY’DA BİNLERCE LİSE ÖĞRENCİSİ TARİHE YOLCULUK YAPACAK”

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI’nın makamında düzenlenen protokol imza törenine, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa DOĞAN, Müze Müdürü Yusuf ALTIN ve İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Affan BAŞBUĞ katıldı.

“Tarihe Yolculuk Müzeleri Geziyorum Aksaray’ı Tanıyorum” adlı proje için ortaklaşa imzalanan protokolle 20 Bin Lise öğrencisine ulaşılması hedefleniyor.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL konu ile yaptığı açıklamada “Protokole göre il genelinde lise 1. Sınıf öğrencilerimizi, daha sonra diğer sınıflardaki öğrencilerimizi gezi programına alacağız. 4 yılın sonunda il genelindeki lise grubunda bulunan tüm öğrencilerin gezi programına dahil edilerek projenin tamamlanacağını düşünüyoruz. Bize bu imkânı sağlayan başta Belediye Başkanımız Haluk Şahin YAZGI olmak üzere, Kültür Müdürümüze ve Müze Müdürümüze teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa DOĞAN ise konuşmasında “Lise öğrencilerimizin Müdürlüğümüze bağlı müzelerini gezmelerini sağlayacağız. 11 bin yıllık geçmişe sahip olan kentimizi onlara tanıtacağız. Belediyemiz; kültürel, sanatsal etkinliklerle ve kentin tanıtımı aşamasına bize büyük destek veriyor. Daha öncede 15 Bin öğrencinin sinema ile buluşması projesinde büyük desteği oldu. İnşallah 4 yılın sonunda tüm lise öğrencileri, müzeleri gezmiş olacaklar dedi.

 Müze Müdürü Yusuf ALTIN, öğrencilerde tarih bilinci oluşturulması için imzalanan protokolün 4 yıllık olması nedeniyle Türkiye’de ilk olduğunu belirtti.

 Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI, böylesine önemli bir projede yer almaktan mutluluk duyduğunu açıkladı. Başkan Yazgı, açıklamasının devamında “Bizler, insanımızın ve sivil toplumların fikirleri doğrultusunda proje geliştiriyoruz. Bu projeler tek başımıza değil de birlik ve berberlik içinde olduğumuzda anlam kazanıyor. Tabi ki burada uyumlu olmak, aynı dili konuşmak önemli. Derdimiz gayemiz şehrimiz, gençlerimizin bilinçlenmesi olunca bu proje ortaya çıktı.

   Belediye Başkanlık makamında düzenlenen imza töreninde Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI; bu projede emeği geçen  herkese teşekkür ederek protokolün hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

15-03-2018

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.