AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Mektebi İftar Yemeğinde Buluştu

AK Parti Milletvekili Cengiz AYDOĞDU, Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI, eşi Hasibe YAZGI ve İl  Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL Anadolu Mektebi öğrencileriyle iftar programında bir araya geldi.  
Anadolu Mektebi İftar Yemeğinde Buluştu

Aksaray Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen iftar programına Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Yazgı ve İl  Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, okul idarecileri, Anadolu Mektebinde görevli öğretmenler ve Anadolu Mektebi yazar okumaları projesinde bulunan yaklaşık 125  öğrenci katıldı.

Anadolu Mektebi Koordinatörü Ayşe KARAMAN, küçük okuma gruplarıyla başlayan ardından kapsama alanını genişleterek Anadolu’nun birçok şehirde devam eden yazar okuma faaliyetlerinin Anadolu Mektebi adı çatısı altında birleştiği açıkladı. Anadolu Mektebi olarak bugüne kadar Türk Edebiyatına derin iz bırakan birçok ünlü yazarın, ‘Yazar Okumaları’ projesine dahil edildiğini açıklayan Koordinatör Ayşe KARAMAN öğrencilerinin şuan için Cengiz Aytmatov okumalarını sürdürdüğünü kaydetti. Ayrıca böylesine önemli bir günde biraya gelmelerine vesile olan Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI’ya teşekkür etti. 

Aksaray Belediyesi ile her zaman uyumlu ve işbirliği içerisinde bulunduklarını söyleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, bu eğitim konusuna ve öğrencilerin projelerine her zaman destek veren Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI’ya teşekkür etti. Öğrencilerin eğitim imkânlarının çok iyi bir konumda olduğunu aktaran İl Milli Eğitim Müdürümüz, öğrencilerin bu imkânları iyi kullanarak bilgiyi elde etmek için iyi bir araştırma ve inceleme yapmasını tavsiye etti.

Anadolu Mektebinin 7-8 yıl önce başlatılan okuma faaliyetinin sonucu kurulduğunu belirten Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Bu işin en başında yer alan şehrimiz valilerinden Orhan  ALİMOĞLU, Eski bakanlarımızdan Sami GÜÇLÜ tarafından başlatılan bir proje bu, Milletvekilimiz Cengiz Aydoğdu bu işin en başından beri zaten projenin içindeydi. Gençlerimize çalışmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü geleceği sizler inşa edeceksiniz. İyi bir noktaya geleceğinize eminim. Bu makamlarda sizleri görmek bize mutluluk ve gurur verecektir” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Cengiz AYDOĞDU ise okumak ile okumamak arasında farkı örnek vererek anlattı. İyi yetişmiş bir insan olmanın çok zor olduğu kadar o yükü taşımanın meşakkatli olduğunu aktardı. Bazı yazarları ve kaleme aldıklarını eserlerinde kullandıkları uslüp hakkında öğrencilere bilgi veren Milletvekili Cengiz Aydoğdu, “Okumak, insanın ufkunu tamamen değiştiren hatta yenileyen bir olgudur. Okuyan ile okumayan aynı şeyleri görmez. Aynı şeyleri almaz. Hayattan beklentileri aynı olmaz. Aynı düşünmez” diye konuşarak öğrencilere tavsiye niteliğinde önemli bilgiler anlattı.

Dünya’da tüm kitapların ve bilginin hak kitap olan Kuran’da birleştiğini örnek vererek açıklayan Milletvekili Aydoğdu, Dini kitabımızda içinde dünyaya ait tüm bilgi şifrelerin yer aldığını ve bu yüzden evrensel bir kitap olduğunu açıkladı.

Anadolu Mektebi öğrencileri, kendilerini her zaman destekleyen ve iftar yemeğinde bir araya gelmelerine vesile olan Milletvekili Cengiz AYDOĞDU, Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI, eşi Hasibe YAZGI ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL’a teşekkür için çiçek takdiminde bulundular.

29-05-201829-05-201829-05-201829-05-201829-05-201829-05-2018

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.