AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Arama Kurtarma Ekibi Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hacı Ömer KARTAL, Elazığ depremi sonrası kısa zamanda organize olup deprem bölgesine giderek, yardım çalışmalarına dahil olan Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Arama Kurtarma Birimi gönüllüleri ve aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı mensubu olan öğretmenleri makamında kabul etti.
Arama Kurtarma Ekibi Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

           İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL ekibin örnek bir davranış sergileyerek, insanların hayatını kurtarmak için sergiledikleri fedakarlığın takdire şayan bir davranış olduğunu ifade etti. Ekipte bulunan Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü personellerinden Vedat DİRİCAN (Aksaray İHH Arama Kurtarma Birim Başkanı- Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni), Murat KESKİN (Aksaray Özel Eğitim Ortaokulu Müdürü) ve Ramazan Ünal ÇOKKAYIŞLI (Aksaray Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi Müdürü), Sayın Müdürümüze depremle ilgili izlenimlerini aktardılar.
Sayın Müdürümüz, Erzincan depremini yaşamış biri olduğunu belirterek, Elazığ'a insani ve vicdani duygularla yardıma giden personeline Teşekkür Belgesi takdim etti.
Aksaray İHH Başkanı Şenol Korkmaz, zarif yaklaşımlarından dolayı İHH Ailesi adına Sayın Müdürümüze teşekkür etti. Şehrimizde, ülkemizde veya dünyanın her hangi bir yerinde oluşabilecek muhtemel afet veya sıkıntılara profesyonel müdahele için gönüllü sayısının artması gerektiğine vurgu yapan Korkmaz, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde de Arama Kurtarma Birliği (AKUB) kurulduğunu bu vesileyle bu alana ilgi duyan personelin iyilik kervanına dahil olabileceklerinin önemine değindi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hacı Ömer KARTAL, ülkemizin her alanda güçlü olması gerektiğini vurgulayarak, profesyonel insan sayısının artmasını temenni ettiklerini ve Milli Eğitim camiamızdan birçok gönüllü çıkacağına inandıklarını belirterek, Aksaray genelinde iyi bir örneklik ve teşvik ortamı oluşturmalarından dolayı heyete tekrar teşekkür etti ve başarılarının devamını diledi. 

06-02-202006-02-202006-02-2020

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.