AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Atamızdan Armağan Şehrimizde Bayram” Projesi

Ankara Altındağ Belediyesi Anaokulu Müdürlüğü tarafından çocuklarda milli egemenlik ve beraberlik duygusunun güçlendirilmesi ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı coşkusunun yaşanması amacıyla “Atamızdan Armağan Şehrimizde Bayram” isimli  projeye ilimizi temsilen Seyhun Aytaç Anaokulu Müdürlüğü katıldı.   
“Atamızdan Armağan Şehrimizde Bayram”  Projesi

Bu meyanda Seyhun Aytaç Anaokulu Müdürü Faize TELLİ, müdür yardımcısı Muhammed ÇELİK, proje koordinatör öğretmeni Esra Ö. ALBAYRAK, projede görev alan öğretmenlerden Esra AKDAL, Şeyma ALKAN ve Yeşim UZEL yapılan projeyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL’I makamında ziyaret ettiler.

 Projenin yapım aşamaları hakkında kısa bir bilgi veren Okul Müdürü Faize TELLİ “İlimizi temsil eden tarihi ve turistik yerlerin(Sultanhanı, Hasandağı, Ihlara Vadisi, yöresel kıyafetler giymiş dünya  çocuklarıyla birlikte) ilimize özgü  kök ipi, kaya tuzu, kireç taşı, taşpınar halısı, bakliyat vb. malzemelerle bu siluetler tamamlanarak bu kompozisyon oluşturuldu.”dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, yapılan bu proje çalışmasının Aksaray’ın tanıtımı açısından büyük önem taşıdığını, ayrıca bu yıl düzenlenecek olan Yamaç Paraşütü Dünya Kupası 5. Etabının  Aksaray’da yapılacağını söyledi. Bu sebepten Aksaray’ın daha fazla gündemde olacağını ifade etti. Yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, projede bulunan herkese teşekkür etti.

17-04-201817-04-201817-04-201817-04-2018

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.