AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Doğuş Çay Firması İle Müdürlüğümüz Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Doğuş Çay  Yetkilisi Zühre TÜRKOĞLU  ile Müdürlüğümüzde işbirliği protokolü imzalandı.
Doğuş Çay Firması İle Müdürlüğümüz Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

75.Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü bünyesinde bulunan; Gıda Teknolojisi Alanı altındaki Gıda Laboratuvarı Dalı öğrencilerinin geliştirilmesi ve istihdamına yönelik olarak söz konusu iş birliği protokolü düzenlenmiştir.

          Ülkemizde gıda  sanayindeki gelişmeler; üretim, ihracat ve ithalattaki hedefler, bu alanda yeni teknolojileri bilen teknik insan gücünün yetiştirilmesine önem ve öncelik kazandırmaktadır. Özellikle gıda  sanayinde yüksek kalifikasyonlarla donatılmış gıda  teknolojisi alanı öğrencilerine olan ihtiyacın artması, bu alanlarda yeni teknolojileri uygulama düzeyinde bilen ve kullanabilen teknik insan gücünün yetiştirilmesine yönelik uygulamalı eğitim faaliyetlerinin önemini artırmaktadır. Yapılan protokolde Mesleki ve Teknik Eğitimin önemine değinen il Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, günümüzde bu şekilde yapılan protokol ve işbirliği çalışmalarıyla kalifiye yetişmiş insan gücünün artacağına değindi.

06-03-2019

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.