AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

E-Twinning Faaliyeti Proje Ödülleri Verildi

Timur Sarrafoğlu İlkokulu Okul Müdürü Osman GÖRKEM, Müdür Yardımcısı Merve KAYA, okulun öğretmenlerinden Hatice BOZKURT ve Kübra KAYDIRAK E-Twinning faaliyetleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL’ı makamında ziyaret ettiler.
E-Twinning Faaliyeti Proje Ödülleri Verildi

Avrupa´da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla ülkemiz, 22 Şubat 2009 tarihinde e-Twinning faaliyetinin üyesi haline gelmiştir. E-Twinning Türkiye faaliyetleri, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan Ulusal Destek Servisi (UDS) ekibi tarafından yürütülmektedir.

        E-Twinning Faaliyeti’ne üye olduğumuz 2009 yılından bu yana yapılan çalışmaların sonucunda, eTwinning Faaliyeti’nin öğretmenler için sağladığı sosyal ağ ortamında, 36 Avrupa ülkesinde 190.000´den fazla okuldan 600.000´den fazla öğretmen bulunmaktadır. E-Twinning kapsamında gerçekleştirilen projelerin kaliteleri, ulusal çapta Ulusal Kalite Etiketi, Avrupa çapında ise Avrupa Kalite Etiketi ile değerlendirilmektedir.

  Bu kapsamda Timur Sarrafoğlu İlkokulu okulöncesi öğretmenleri Hatice BOZKURT ve Kübra KAYDIRAK Ulusal Kalite Etiketi almaya hak kazanmıştır. ‘Dünya Yeşeriyor, Hayaller Gerçekleşiyor’ ve ‘Koleksiyoner Aranıyor’ isimli projeler ile Ulusal Kalite Etiketi alan öğretmenlerimiz, öğrencileri ile hem okulda hem de okul dışında proje etkinlikleri gerçekleştirmişlerdir.

Kalite etiketi almaya hak kazanan öğretmenlerimizi tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, Ulusal Kalite Etiketi belgelerini takdim etti. Yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı öğretmenlerimize ve okul yöneticilerine teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, bu tür proje çalışmalarına her zaman destek verdiklerini ifade etti. 

16-10-201816-10-201816-10-2018

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.