AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus + Ka219 Proje Kapsamında Yurt Dışına Giden Naci Abay İlkokulu Öğrencilerinden Müdürlüğümüze Ziyaret

Proje hareketlilikleri kapsamında 2017 Mayıs ayında Naci Abay İlkokulu öğrencilerinden Elif SÖYLEMEZ, Arda Eren ONUR, Sude Naz ÖZKANLI, Neriman ÜNAL  İtalya’nın başkenti Roma’ya giderek  “Benim Eşsiz Şehrim” başlıklı etkinlik çerçevesinde, Aksaray’ın doğal ve tarihi güzelliklerini ,kültürel değerlerimizi, uluslararası bir platformda sunma imkanı yakalamışlardır. 2017 Ekim ayında ise Oğuzhan YILDIZ, Tuana SÜRDEM, Berat ŞAHİN, Ahmet Emin ERİŞTİ, Polonya’nın Strzegom şehrinde “Son Yaprak Düşmeden” başlıklı etkinlik çerçevesinde ortak ülkelerin öğrencileri ile doğa gözlemi faaliyetlerine katılmış, Polonya’nın tek Tohum Gen bankasını ziyaret ederek, orada yapılan tüm işlemler hakkında uzmanlardan bilgi almışlardır. Ağaç çeşitlerini tanıma ile ilgili hazırlanan oyunlarla keyifli zaman geçirmişlerdir.  
Erasmus + Ka219 Proje Kapsamında Yurt Dışına Giden Naci Abay İlkokulu Öğrencilerinden Müdürlüğümüze Ziyaret

 İngilizce öğretmeni Fatma GÜLTER koordinatörlüğünde İtalya, Polonya, Portekiz ülkeleri ile ortak olarak yürütülen  “Sevgi Olmadan Bilgi Olmaz” (Knowledge Without Love Will Not Stick”  başlıklı proje, 2016 yılı ERASMUS+ KA219 Yenilik ve İyi Uygulamaların Değişimi İçin İşbirliği, Okullar Arası Stratejik Ortaklıklar kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı-Ulusal Ajans’a sunulan 904 adet proje teklifinden koordinatör olarak kabul edilen 54 projenin içine girmeyi başarmıştır. Aksaray ilimizde de 2016 yılında koordinatör okul  olarak kabul edilen tek projedir.  2018 yılı Eylül ayına kadar sürecek olan proje faaliyetleri ile  öğrencilerin gözlem becerileri geliştirilerek, onları gün geçtikçe artan teknoloji bağımlılığından kurtararak doğa ile etkileşimleri güçlendirilecek, etrafındaki güzellikleri gören, olup biteni fark eden, bilinçli ve duyarlı bireyler olmaları amaçlanmaktadır.

Bu meyanda Naci Abay İlkokulu Müdürü Necmi YÜCEL, İngilizce Öğretmeni Fatma GÜLTER ve yurt dışına çıkan öğrencileri ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL’ı makamında ziyaret ettiler. İl Milli Eğitim Müdürümüz öğrencilere bu yaşta yurt dışına gidip gözlemlerde bulunmanın çok büyük bir şans olduğunu belirterek öğrencilerin gittikleri yerlerde gördükleri  gözlemledikleri  faaliyetleri sorarak  öğrencilerle sohbet etti ve gözlemlediklerini okul içinde ve dışında arkadaşlarına anlatmalarını istedi.

Okul Müdürü Necmi YÜCEL,  her iki hareketlilik sonucunda da öğrencilerimizin yabancı dil öğrenmeye karşı bakış açılarının değiştiğini, dil öğrenmenin gerekliliğini yaşayarak anladıklarını, farklı kültürlerle kaynaşarak olumlu tutumlar içerisinde olduklarını ve küçük yaşta böyle bir deneyim kazanmalarının hepsine yeni ufuklar açarak, öğrenme motivasyonlarını arttırdığını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL,  ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek öğrencilere başarılar diledi.

06-11-201706-11-2017

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.