AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ford Gelişim Otomotiv Firması İle Müdürlüğümüz Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Ford Gelişim Otomotiv Yetkilisi Mehmet Emin UNAT ile Müdürlüğümüzde işbirliği protokolü imzalandı.
Ford Gelişim Otomotiv Firması İle Müdürlüğümüz Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü bünyesinde bulunan; Büro Yönetimi Alanı öğrencilerinin geliştirilmesi ve istihdamına yönelik olarak söz konusu iş birliği protokolü düzenlenmiştir.

Ülkemizde otomotiv sanayiindeki gelişmeler üretim, ihracat ve ithalattaki hedefler, bu alanda yeni teknolojileri uygulama düzeyinde bilen teknik insan gücünün yetiştirilmesine önem ve öncelik kazandırmaktadır. Özellikle otomotiv sanayiinde yüksek kalifikasyonlarla donatılmış motorlu araçlar teknolojisi, bu alanlarda yeni teknolojileri uygulama düzeyinde bilen ve kullanılabilen teknik insan gücünün yetiştirilmesine yönelik uygulamalı eğitimin önemini artırmaktadır. Bu bağlamda Aksaray Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan Büro Yönetimi Alanı öğrencilerinin geliştirilmesi ve istihdamına yönelik olarak söz konusu işbirliği protokolü düzenlenmiştir.  Yapılan protokolde Mesleki ve Teknik Eğitimin önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, günümüzde bu şekilde yapılan protokol ve işbirliği çalışmalarıyla kalifiye yetişmiş insan gücünün artacağına değindi.

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.