AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gençlik Değerlerini Keşfediyor Konulu Konferansların 36.’sı Gerçekleştirildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Aksaray Belediyesi ve Sanat Düşünce Eğitim Derneği (SADED) işbirliğinde ‘Gençlik Değerlerini Keşfediyor’ projesi çerçevesinde, Şehit Önder Güzel Anadolu İmam Hatip Lisesi, Toki Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yunus Emre Anadolu Lisesi, Abdulhamid Han Fen Lisesi, Somuncubaba Anadolu Lisesi Ve Şehit Ali Er Anadolu Lisesi öğrencilerine SADED tarafından konferanslar verildi. Bu konferanslarla birlikte ilimizde “Gençlik Değerlerini Keşfediyor” projesi kapsamında 36 konferans verildi.  
Gençlik Değerlerini Keşfediyor Konulu Konferansların 36.’sı Gerçekleştirildi

Konferanslara; SADED Genel Başkanı Tarihçi Yazar Tahir Fatih ANDI ve Eğitimci Fatma Kurşun TAMGÜNEY misafir olarak da Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Edebiyat Fakültesi dekanı Prof. Dr. Zeki TAŞTAN konuşmacı olarak katıldı.

Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI’nın da bazı oturumlarına katıldığı konferanslara İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, öğrencilerin bu tür programlardan daha fazla istifade etmesi için bu tür konferanslara destek verdiklerini açıklayarak öğrencilerimizin tarihimizi iyi öğrenmeleri gerektiğini vurguladı.

 Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI ise konferansta yaptığı konuşmada öğrencilere araştırma yapmalarını ve çok çalışmaları gerektiği yönünde tavsiyelerde bulundu. ‘Gençlerden çok umutluyuz’ diyen Başkan YAZGI, eğitim olanakları düşünüldüğünde öğrencilerin kendini yetiştirebilecek konumda olduğunu ifade etti.

 

 Konferansa konuşan Tarihçi Yazar Tahir Fatih ANDI, Aksaray Belediye Başkanlığına ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze Konferanslara verilen desteklerden dolayı teşekkür etti. Gençlerin kendilerine rol model arıyorlarsa bunun Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olması gerektiğini vurgulayan Yazar Tahir Fatih ANDI, “Bizler, işte bugün Asım’ın Nesli’nden bir usta olan, özelliklede milli-manevi değerleri bakımından oldukça güçlü, sağlam iradeli milletine hizmet yolunda koşan bugünün Asım’larıyla Çanakkale Ruhu’nun bir arada tuttuğu o inanç birliğiyle birbirimize kenetlenerek yürüyoruz. Bu inanç birliğimiz ise, bayrak birliğimizi, vatan birliğimizi, millet birliğimizi devlet birliğimizi ilelebet muhafaza edecektir” dedi.

Vefatının 81. Yılında rahmet ve minnetle anılan Mehmet Akif  ERSOY’dan fikirlerinden bahseden ANDI;

 “ Zulmü Alkışlayamam, zalimi asla sevemem,

  Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.”

“Diyen ve Asım’ın Nesli’ni bu millete işaret eden Mehmet Akif’in bu şiiriyle, heyecan ve samimiyetle hayata bu şiirin hikmetiyle ve şuuruyla bakmak ve baktırmak durumundayız” dedi.

 Birçok konferansa konuşmacı olarak katılan Eğitimci Fatma Kurşun TAMGÜNEY, Türkiye’de eğitim olanaklarının çok iyi bir düzeyde olduğunu hatırlattı. “Sevgili gençler, biz sizlere güveniyoruz. Geleceğimiz sizsiniz” diyerek seslendi ve öğrencilere telkinlerde bulundu.

Konferansa konuk misafiri olan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Edebiyat Fakültesi dekanı Prof. Dr. Zeki TAŞTAN ise yaptığı konuşmada bu tür konferansların öğrencilerin bilgi sahibi olması için bir fırsat olduğunu söyledi. Konferansa kendisi davet eden ve ağırlayan herkese teşekkür etti.

Konferansların ardından okul öğrencilerine Tahir Fatih Andı’nın “Yürüyeceksin, Millet Yürüyecek Arkandan” kitapları hediye edildi.

29-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-2017

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.