AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hacı Kerim Yardımlı İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerinden Anlamlı Yardım

"Halep’te İnsanlık Ölmesin" adlı yardım kampanyası kapsamında Hacı Kerim Yardımlı İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından Halep’e bir tır un gönderildi. Okul bahçesinde düzenlenen programa, İl Mili Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, İl Müftüsü Cemalettin BAL, Akimder Başkanı Kuddusi BAKAR, MÜSİAD Başkanı Eyüp DAĞDAŞ, Ensar Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Fatih ALKAN okul idarecileri, öğrenciler ve veliler katıldı. 8. sınıf öğrencisi İ. Hilmi Ünal tarafından Kur’an-ı Kerim okundu, İl Müftüsü Cemalettin BAL tarafından da dua edildi.  İl Müftüsü Cemalettin BAL “Bu kadar sabinin söylediği âminler inşaallah Allah katında makbul olur ve bu zulümler biran erer sona erer” dedi.  "Halep’te insanlık ölmesin" sloganıyla yardım kampanyası başlattıklarını belirten Hacı Kerim Yardımlı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Turhan AKKURT, “Dua edelim ve Halep’te yardım bekleyen mazlum, mağdur din kardeşlerimize bir nebze de olsa yardım edelim düşüncesiyle okulumuz kapsamında öğrencilerimiz, velilerimiz ve duyarlı hayırseverlerimizle beraber kampanya başlatmıştık. Yaklaşık bu kampanyamız üç hafta sürdü. Öğrencilerimizin tamamının kendilerinin hazırladığı bir tır dolusu unu bugün Halep’te mazlum kardeşlerimize gönderiyoruz. İmam Hatip Ortaokulları bu tür yardımların kaptan gemileridir. Topluma duyarlılık sağlama anlamında öncülük edecekler” dedi. Bundan sonraki yardımımız ‘Bebe Bisküvisi’ üzerine Türkiye Diyanet Vakfı Aksaray şubemizle koordineli şekilde devam edecektir.  
Hacı Kerim Yardımlı İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerinden Anlamlı Yardım

Yardım kampanyasına katılan 8. sınıf öğrencisi Fatma Nur Boysak da, “Biz bu yardımlarla belki tüm sıkıntıları gideremeyeceğiz. En azından oradaki kardeşlerimize yanında olduğumuzu göstermek için yaptık. Onlar için sınıfça 32 kişi mektup yazarak un ile beraber yüreğimizi de onlara gönderdik. Bizim bu kampanyamız aslında ‘Halep’te İnsanlık Ölmesin’ adlı kampanya ile başladı” ifadesini kullandı.

Bu yardıma ‘Halep’te insanlık ölmesin’ sloganıyla çıktıklarını belirten 8 sınıf öğrencisi Hayrunnisa Akça ise, “Zulme rıza gösteren dilsiz şeytandır’ hadisi şerifinden yola çıkarak sessiz kalamazdık ve kalmadık” şeklinde konuştu.

Program sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL duyarlılıklarından dolayı, okul idaresi, öğrenci ve velilere teşekkür etti.

16-01-201716-01-201716-01-201716-01-201716-01-201716-01-201716-01-2017

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.