AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hami Projesi Kapsamında İlimiz Merkez Gazi İlkokulu İle Özel Anakucağı Anaokulu Arasında “Minik Adımlarla Doğa” isimli Proje Etkinliği Gerçekleştirildi

MEB 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde, özel ve resmi okullar arasındaki sosyal dayanışma ile bütünleşmeyi artırmak amacıyla ortak proje ve platformların oluşturulması, yenilikçi uygulamaların hayata geçirilmesine yönelik iş birliklerin desteklenmesi hedefi kapsamında, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya başlatılan “Hami Projesi” ilimizde de başlatılmıştır.
Hami Projesi Kapsamında İlimiz Merkez Gazi İlkokulu İle Özel Anakucağı Anaokulu Arasında “Minik Adımlarla Doğa” isimli Proje Etkinliği Gerçekleştirildi

Bu kapsamda ilimiz Merkez Gazi İlkokulu ile Özel Ana kucağı Anaokulu arasında “Minik Adımlarla Doğa ” sloganıyla başlatılan projede  TEKNOLOJİYİ DOĞADAN KOPMADAN KULLAN adlı proje 14.03.2019 tarihinde hayata geçirilmiştir.MİNİK ADIMLARLA DOĞA ... denilerek minik bireylere bilinçli teknoloji kullanımını öğretmek, yeşili ve doğayı daha yakından tanıtmak projenin amacıdır.

Projenin hedefleri arasında;

-          Çocukların küçük kas gelişimine katkıda bulunmak,

-          Tohum toplarının dağıtılması ile bitkiler ve yeşil çevre ilişkisi hakkında farkındalık oluşturmak,

-          Çocukların iş başarma, konuşma becerisi, öz güven gelişimlerine katkıda bulunmak,

-          Okul – aile işbirliğini geliştirmek,

-          Doğayı koruma, yeşillendirme, güzelleştirme duygusu ile ilkbaharı karşılama,

-          Çocukları 3T ( Tablet, Telefon ve Televizyon) dan uzak tutarak bu teknolojik aletlerin farklı amaçlarla da kullanılabileceği bilincini yerleştirmek.

-          Bitkilerin gelişim aşamalarını gözlemleyerek onlarında birer canlı olduğunu kavratmak.

Bu hedefler doğrultusunda minik bireylere çevremizde bir farkındalık oluşturarak çevresini seven, yeşili koruyan bireyler yetişmesine katkıda bulunmak projenin en büyük amacı olmuştur. Proje ortakları öncelikle İl Milli Eğitim Müdürümüzü ziyaret ederek projenin detayları hakkında bilgi verdiler. Sonrasında 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda projenin tanıtımında konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, ”Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde oluşturulan HAMİ projesi ile 25 devlet okulu ile 25 özel okulu eşleştirilerek okulların birbirleri ile ortak çalışmalar yapmasını sağladık. Dayanışma duygusunun ön plana çıkarılması hedeflenen bu projede ilimizde Gazi İlkokulu ile Anakucağı Ana Okulu tarafından hazırlanan projemizle bir araya geldik” dedi. Projenin detayları Gazi İlkokulu Müdürü Aydın TEKCAN tarafından bilgi verilmesinin ardından Sayın Valimiz Ali MANTI ziyaret edildi.

15-04-201915-04-201915-04-201915-04-201915-04-2019

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.