AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“HAYDİ, KONUŞ BAKALIM” MÜNAZARA YARIŞMASININ FİNALİ VE ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Hazım Kulak Anadolu Lisesi’nin Aksaray Belediyesi sponsorluğunda organize ettiği “Haydi, Konuş Bakalım” sloganlı münazara yarışmasının finali yapıldı. 13 okulun katıldığı münazara yarışmasında elemeler sonunda finale Yunus Emre Anadolu Lisesi ve Hazım Kulak Anadolu Lisesi çıktı.   
“HAYDİ, KONUŞ BAKALIM”  MÜNAZARA YARIŞMASININ FİNALİ VE ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Aksaray Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlenen final programına Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ, Milletvekili Cengiz AYDOĞDU, Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI, ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf ŞAHİN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, Şube Müdürlerimiz, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarından temsilciler, öğretmenler, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.  Münazara yarışmasından önce, “Ses Ver Sus” gurubu konser verdi.

  Güncel ve ilginç konularında tartışıldığı yarışmanın zorlu elemelerinden sonra, geçen yılın finalist okulu Yunus Emre Anadolu Lisesi ve Hazım Kulak Anadolu Lisesi finale isimlerini yazdırmayı başardılar. Eğitim ve gençler için büyük destek veren Aksaray Belediyesi, final akşamında da desteklerini kesmedi. Finale kalan okullar, Devletler İçin Güvenlik mi, Özgürlük mü Ön Planda Olmalı?  Konusunu münazara ettiler. Jüri üyeliğini ise her yıl olduğu gibi Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL ve Doç. Dr. Mustafa KARATAŞ yaptılar.

 Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ, “Bu yıl üçüncüsü yapılan münazaramızda iki değerli lisemizden 6 pırıl pırıl gencimiz gerçekten çok iyi hazırlanmışlar. Hangisini dinlesek onun haklı olduğu kanaati bizde oluştu. Bu da gerçekten ne kadar iyi hazırlandıklarını gösterir. Sizleri, pırıl pırıl gençlerimizi görünce sizlere olan inancımız, güvencimiz daha da arttı. Bundan dolayı da büyük memnuniyet duyuyorum. Bu programın hazırlanmasında emeği geçen Sevgili Belediye Başkanımıza, İl Millî Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum. Yarışmaya katılan bütün okullarımızı tebrik ediyorum. Allah emanet olun” ifadelerini kullandı.  

Ak Parti Milletvekili Cengiz AYDOĞDU, “ Sevgili gençler; sizler Türk Milletinin duasısınız. Türk Milletinin umudunun goncasısınız, fidanısınız tebrik ediyorum hepinizi. Sizlere üç şey söyleyeceğim Sevdanız olsun, Şiiriniz olsun. İddianız olsun. Vatanınızı sevin. Milletinizi sevin. Birbirinizi sevin. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Ben bu yarışmaların ikincisine katıldım. Hakikaten mükemmel, 18 Yaş tartışmalarını yapanların gelip bu programları izlemelerini isterdim. Kendinizi ve bizleri aşıyorsunuz. Sizler bizim kabul edilmiş dualarımızsınız. Hepinizi Allah emanet ediyorum” dedi.   

 Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI, “Hepinize teşekkür ediyorum.  Ben sizlerle gurur duyuyorum. İyi ki sizler varsınız. Bu işin başında 13 tane okulumuz vardı. Elemeler sonucu iki okulumuz kaldı ve bugün gerçekten çok güzel bir performans sergilediler. Bizi gururlandırdılar. Bütün okul öğretmenlerimize, müdürlerimize ve İl Milli Eğitim Müdürümüze canı gönülden teşekkür ediyorum. Sizleri tekrar tebrik ediyorum. Bazıları ne derse desin ne söylerlerse söylesinler ben, Vekilim, Sayın Valim ve hepimiz sizlere inanıyoruz. Sizler 18 yaşında vekilde olursunuz bu memleketi de yönetirsiniz. Hiç korkumuz yok. Hepinize güveniyoruz. Hepinizden Allah razı olsun” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL da yaptığı konuşmasında, yarışmaya katılan 13 okulun başta yöneticileri olmak üzere öğrencilerimizi yetiştiren öğretmenlerimize, anne ve babalarına teşekkür etti.

Yok ki Senden Ötesi, Hazım Kulak Anadolu Lisesi” sloganı ile yola çıkan Hazım Kulak Anadolu Lisesi’nin Şampiyon olduğunun açıklanmasıyla salonda çok büyük bir coşku yaşandı. 

 Final akşamında, katılımcı okullara hediyeleri verilirken birçok dalda ödül dağıtıldı. Ödüller Jüri Özel Ödülleri, Münazaranın En’leri ve Seyirci Ödülleri alanlarında sahiplerini buldu.

13-04-201713-04-201713-04-201713-04-201713-04-2017

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.