AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Haydi Konuş Bakalım’da Grup Elemeleri Sona Erdi

Bu yıl beşincisi düzenlenen “Haydi Konuş Bakalım” münazara yarışmasının ilk turu büyük bir coşkuyla tamamlandı. Büyük çekişmelerin yaşandığı ilk turda okullarımız performanslarıyla göz kamaştırdı.
Haydi Konuş Bakalım’da Grup Elemeleri Sona Erdi

Yarışmalara Belediye Başkanımız Haluk Şahin YAZGI  ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL da teşrif ettiler. Belediye Başkanımız Haluk Şahin YAZGI, bugüne kadar Aksaray’a büyük hizmetler yaptıklarını fakat bu hizmetler içerisinde gençler ve eğitim adına en önemli hizmetin “Haydi Konuş Bakalım” adlı münazara yarışması olduğunu söyledi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, “Bu tür eğitim faaliyetlerinin yapılıyor olmasından son derece memnunuz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak böyle organizasyonlara sonuna kadar destek vermeye devam edeceğiz. Başta organizasyonu düzenleyen Hazım Kulak Anadolu Lisesi olmak üzere katılan bütün okullarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Özellikle  kasaba ve ilçelerden gelen okullarımız ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizin sergiledikleri performanslar taraflı tarafsız herkesi kendilerine hayran bıraktı. Zaman zaman jüri üyeleri kazananı belirlemek için   çok zorlandı. İlk turlar sonucunda Aksaray Merkez Anadolu Lisesi, Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi, Kanber Demir Anadolu Lisesi, Somuncu Baba Anadolu Lisesi, Aksaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Güzelyurt Çok Programlı Anadolu Lisesi, Hazım Kulak Anadolu Lisesi ve En iyi ikinci olarak Uluırmak Mesleki ve Teknik Lisesi  çeyrek finale çıkmaya hak kazandı.

15-03-201915-03-201915-03-201915-03-2019

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.