AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HER OKULA İKİ BURS PROJESİ’ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Aksaray İHH İnsani yardım Derneği, MÜSİAD Aksaray Şubesi ve Eğitim Bir Sen Aksaray Şubesi ortaklığında, il genelinde başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sağlama amaçlı protokol imzalandı. 
HER OKULA İKİ BURS PROJESİ’ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Projenin amacının, ülkemize önemli katkılar sağlayacağı düşünülen başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere sosyal sorumluluk çerçevesinde destek vermek olduğu belirtildi. Proje ile her öğrenciye aylık 100 TL burs verilmesinin planlandığı; destek olmayı düşünen hayırseverlerin en az bir yılık taahhüt etmesi gerektiği ve hayırseverlerin burs miktarını doğrudan öğrenci velisinin banka hesabına yatıracağı açıklandı. Kurulacak bir yürütme kurulu ile bağışçı ve öğrenci eşleştirmesi yapılıp, kurulun görevinin burs sürecini takip etmek olduğu ifade edildi.

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKAN, halihazırda yürütülen Yetim Projesine benzeyen projenin İl Milli Eğitim Müdürümüz, MÜSİAD ve Eğitim Bir Sen Aksaray Şube başkanlarına teklif edildiğini, teklifin herkesçe kabul gördüğünü ifade etti. ÖZKAN, okul müdürleri, öğretmenler ve halktan gelen talep doğrultusunda yetimlerin dışında öksüz, parçalanmış ve ihtiyaç sahibi aile çocukları, vb. ihtiyaç sahibi öğrenciler için bu projeyi hazırladıklarını söyledi. Amaçlarının yerelde Aksaray, genelde ülkemize -imkanlar sağlandığında- büyük başarılara imza atacak öğrencileri topluma kazandırmak olduğunu ifade eden Özkan, proje önerisine olumlu yanıt ve destek veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, MÜSİAD Aksaray Şube Başkanı Eyüp DAĞDAŞ ve Eğitim Bir Sen Aksaray Şube Başkanı Murat GÜNAYDIN’a teşekkür etti.

MÜSİAD Aksaray Şube Başkanı Eyüp DAĞDAŞ, şehrimizin cevherlerini keşfedip, sahiplenme adına projeyi önemli bulduklarını ve gereken desteği vereceklerini belirtti. DAĞDAŞ, tüm hayırsever Aksaray halkının burs projesine destek olacaklarına inandığını, bu bağlamda emeği geçenlere teşekkür ettiğini ifade etti.

Eğitim Bir Sen Aksaray Şube Başkanı Murat GÜNAYDIN, projeye her türlü desteği vermeye hazır olduklarını, tüm okul temsilcileri ile katkı sağlayacaklarını belirtti. GÜNAYDIN, Aksaray’a daha fazla vasıflı insanın kazandırılması için bu tür projelerin halk nezdinde de desteklenmesini önemsediklerini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, eğitimin, milletler için maddi ve manevi kalkınma açısından en önemli araç olduğunu belirtti. Proje ile Devlet ve Sivil Toplum Kuruluşu işbirliğinde şehrin değerlerine sahip çıkılarak, kalkınmasına katkı sağlanacağını; kendini keşfedip, geliştirecek öğrencilere fırsat ve destek veriliğinde gelecekte önemli konumlara ulaşabileceklerini temenni ettiklerini söyleyerek Sivil Toplum Kuruluşu Başkankanlarına teşekkür etti.

27-03-2018

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.