AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Emniyet Müdürlüğü Tarafından Sultanhanı İmam Hatip Lisesi’ne Yaptırılan Z-Kütüphanenin Açılışı Yapıldı

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma Destek Programı (ÇOGEP) tarafından yürütülen “Çocuklar Sevgi İle Büyüsün” projesi kapsamında Sultanhanı Anadolu İmam-Hatip Lisesinde şehidimiz Şehit Polis Memuru Ayhan Demirel’in isimi verilen Z-Kütüphanenin açılışı yapıldı.  
İl Emniyet Müdürlüğü Tarafından Sultanhanı İmam Hatip Lisesi’ne Yaptırılan Z-Kütüphanenin Açılışı Yapıldı

Açılış Programına Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ, Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan AKIN, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah SARIGÜL, Sultanhanı Kaymakamı Murat KARASU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, İl Emniyet Müdürü Ali KARABAĞ, İl Jandarma Komutanı Albay Fuat ANIK, Polis Okulu Müdürü  Niyazi TURGAY, Sultanhanı Belediye Başkanı Fahri SOLAK, Şehidimizin ailesi, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ yaptığı konuşmada; “Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde yaptırılan z-kütüphanelerin Aksaray’da dördüncüsünü açıyoruz. Vatanı için şehadete yürümüş şehitlerimizi unutmamız mümkün değil, şehitlerimizin adlarının kütüphanelerde yaşatılması da ayrıca bir mutluluktur. Maalesef gençlerimizde kitap okuma konusunda vasatı geçemiyor. Okullarda yapılan bu ve benzeri kütüphaneler sayesinde gençlerimize okuma alışkanlığı kazandırırız” dedi.

Açılış Töreninde konuşan İl Emniyet Müdürü Ali KARABAĞ; “Şehitlerimizin adını yaşatmak, unutmamak ve adını her daim canlı tutmak için Aksaray’da toplam dördüncü z-kütüphanesi yaptırdık. Buradan bütün şehitlerimize Allahtan rahmet, kalanlarına da baş sağlığı diliyorum” dedi.

Sultanhanı Kaymakamı Murat KARASU’da yaptığı konuşmada kitap okumanın ve kütüphanenin önemine vurgu yaparak, “beden eğitimi vücut için ne ise kitapta beyin için aynı şeydir” diyerek okullarda açılan bu kütüphanelerin önemine vurgu yaptı.

 Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ ve beraberindeki protokol açılışı yapılan kütüphaneyi gezerek okul müdüründen kütüphane hakkında bilgi aldılar.

30-11-201730-11-201730-11-201730-11-201730-11-2017

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.