AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz İle Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Okullarda Askıda Kıyafet” Projesi İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği arasında imzalanan protokol ile yürürlüğe girmiştir. Proje; ilimizde yetim, öksüz ve çoğunlukla ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin yaşadıkları mahallelerde bulunan, ilk etapta altı okulumuzda uygulamaya konulmuştur.   
İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz İle Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Aksaray İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKAN, “Milli Eğitim Bakanlığımız ile yürüttüğümüz Yetim Projesi kapsamında ´önce kendi mahallemiz´ demek suretiyle 750 yetim çocuğumuza ulaştığımızı belirtmek isteriz. Buna ilaveten bugün başlatmış olduğumuz ´Okullarda Askıda Kıyafet´ Projesi ile yetimlerin yanı sıra protokolde anılan okullarımızda bulunan öksüz ve ihtiyaç sahibi öğrenciler ile ailelerine, okul idarelerimizin bilgilendirmeleriyle daha hızlı ve sağlıklı yardım ulaştırabileceğiz. Projede amacımız hayat standartlarının çok altında yaşayan ihtiyaç sahibi çocuklarımız ve ailelerini imkânlar ölçüsünde rahatlatmaktır. Proje başlığında ne kadar ´kıyafet´ ibaresi geçmiş olsa da okul idaresinin tespit ve talebiyle ´depomuzda mevcut olmak kaydıyla´ mobilya, beyaz eşya, mutfak eşyası, vb. malzemeler acil ihtiyaç sıralamasına göre ailelerimize verilecektir. Bu kategoriye giren ailelerimiz okul müdürü vasıtasıyla Derneğimize ihtiyaçlarını iletebilecek; bu yolla daha hızlı yardım hizmeti sunmuş olacağız. Sonuç olarak, devlet ve sivil toplum kuruluşları işbirliğinin toplumun hızlı gelişmesine ve daha da iyileşmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu vesileyle Sayın Müdürümüze Projeye verdikleri destek nedeniyle teşekkür ediyoruz.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, yurt içi ve yurt dışında çok sayıda hizmetleri olan İHH’yı takdir ettiklerini belirterek imzalanan bu  işbirliği protokolü ile de yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi öğrencilere katkılarının olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirtti. 

15-02-2017

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.