AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz İle Genç Beyinler Bilişim Akademisi Arasında Bilişim Eğitimi Protokolü İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Genç Beyinler Bilişim Akademisi arasında bilişim alanında eğitimler ve seminerler düzenlenmesi için ortak bir protokol imzalandı. İlk olarak okullarda öğrencilere bilinçli internet kullanımı üzerine seminerler verilerek öğrencilerin daha bilinçli kullanıcılar olması hedeflenmektedir. Bununla beraber Bilişim Akademisi olarak robot, yazılım, tasarım ve mobil programlama eğitimleri de gerçekleştirecektir.  
İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz İle Genç Beyinler Bilişim Akademisi Arasında Bilişim Eğitimi Protokolü İmzalandı

 Genç Beyinler Bilişim Akademisi Başkanı Mustafa KARSLI: “Genç Beyinler Bilişim Akademisi, gönüllü öğretmenler tarafından Bilişim alanında eğitim ve teknoloji geliştirme faaliyetleri yürütmek amacıyla kurulmuştur. Gelişen bilişim ve teknoloji çağına ayak uydurmak zorundayız. Bu zorunlulukta, teknolojiyi tüketen bir nesil olmaktan ziyade üreten bir nesil yetiştirmek için çalışıyoruz. Bilişim ve teknolojiye merakı ve yeteneği olan gençlerimize imkân ve ortam sağlayarak Türkiye´nin bilişim teknolojileri alanlarında söz sahibi olmasını hedeflemekteyiz. Bilişim Akademisi olarak robot geliştirmeye, yazılıma, tasarıma, animasyona ve mobil uygulama geliştirmeye yetenekli ve meraklı gençlerimize robot atölyemizde, yazılım atölyemizde, oyun programlama atölyemizde, tasarım atölyemizde, 3 boyutlu yazıcı atölyemizde ve android atölyemizde en güncel eğitimi verip her türlü imkânı sunup özgün projeler geliştirmeleri için destek olacağız. Robot, yazılım, tasarım, 3 boyutlu yazıcı, oyun ve mobil programlama alanlarında Türkiye de var ve Türkiye de söz sahibi demek istiyoruz. Biz de Bilişim alanında Vatanımızdaki yetişmiş eleman eksiğini gidermek için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, Gelişen teknolojiye çocuklarımızın, gençlerimizin bilinçli bir şekilde ayak uydurmalarını ve ileri teknolojiyi öğrenip Vatanımız, Milletimiz için kullanabilmelerini her zaman arzu ettiklerini belirterek, bu tür faaliyetleri her zaman destekleyeceklerini ifade etti. 

21-03-2017

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.