AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz İle Sanat Düşünce ve Eğitim Derneği (SADED) Arasında Protokol İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz İle Sanat Düşünce ve Eğitim Derneği (SADED) arasında protokol imzalandı . “Gençlik Değerlerini Keşfediyor” başlıklı protokolü İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, Sanat Düşünce ve Eğitim Derneği (SADED) adına da Sanat Düşünce ve Eğitim Derneği (SADED) Yönetim Kurulu Başkanı Edebiyatçı-Yazar Tahir Fatih ANDI imzaladı.  
İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz İle Sanat Düşünce ve Eğitim Derneği (SADED) Arasında Protokol İmzalandı

Bu protokol ile ‘Gençlik Değerlerini Keşfediyor’ sloganıyla okuyan, analitik düşünen, uygulayan ve sonuca ulaşan, etik değerleri önemseyen, sağlıklı ve eğitimli bir nesil, ancak ve ancak millî-manevî değerleriyle donanmış, yerli ve millî yani bizim medeniyetimizin olan Âsım’ın Nesli ile vücut bulan, ve geçmişini unutmayan, ondan güç alarak bugününü aydınlatan ve geleceğe ışık tutan, medeniyetinin değerleriyle donanmış nesiller yetiştirmek amaçlanmaktadır. 

Bu meyanda, geçmişten ilham alarak geleceği daha iyi kavrama amacına yönelik olarak; nesillere öncülük/üstatlık yapmış, usta bir aksiyon adamı ve sanatçı olan Necip Fazıl’ın tanıtılması ve “Bir Neslin Üstadı Necip Fazıl Kısakürek” isimli kitabın tanıtımı, Milli marşımızın şairi, dava ve aksiyon adamı, Asım’ın Nesli’nin mimarı olan Mehmet Akif hakkında öğretmen ve öğrencilerin bilgilendirilmesi kapsamında “İstiklâl Marşı İstikbâl Marşı 41 Dize 41 Yorum” isimli eserin tanıtımı, İmam-Hatip Okullarının kurucusu olmasıyla şöhret bulmuş ve Yüksek İslam Enstitülerinin kurulmasına da katkısı olmuş Mahmud Celaleddin Ökten’in biyografik hayat hikâyesi eşliğinde, İmam Hatip Okullarının tarihinin anlatıldığı “Bir Neslin Öncüsü Celal Hoca” isimli kitabın tanıtımı ve “Bir Neslin Ağabeyi Erdem Bayazıt” isimli kitabın tanıtımı ve bu yayın kapsamında; yakın dönem edebiyat ve düşünce tarihimizde iz bırakmış, ilk gençlik yıllarından itibaren birlikte yaşamış, kalıcı dostluklar kurmuş, hayatı ortak paylaşmış, birbirine bağlı sıkı bir edebî topluluk olmuş Yedi Güzel Adam’ın tanıtımı gerçekleştirilecektir. Erdem Bayazıt’ın şahsında başarılı olmuş bir edebi topluluğun içerisinde yolu bu çizgiden geçen Necip Fazıl’dan Nuri Pakdil’e, Sezai Karakoç’tan Rasim Özdenören’e, Cahit Zarifoğlu’ndan Alâeddin Özdenören’e, Mehmet Akif İnan’a kadar daha nice şair ve yazarımızın bıraktığı izlerin hedef kitle ile paylaşımı gerçekleştirilip öğretmen ve öğrencilerin moral ve motivasyonuna olumlu etkileri olacak bilgi ve düşünce paylaşımı gerçekleştirilecektir. 

01-08-2017

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.