AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze Aksaray Sosyal Oluşum Derneği’nden(ASODER) Ziyaret

ASODER Başkanı Polat OĞUZ, Kamber Gülüzar Demir İlkokulu Müdürü Enver KOÇ, Kamber Gülüzar Demir İlkokulu Sınıf Öğretmeni Mustafa SÜRÜCÜ, Hamidiye İlkokulu Müdürü Orhan Güvercin, Yerel Sanatçı Ziya DALKILIÇ ve Emekli Öğretmen Hüseyin KESKİN İl Milli Eğitim Müdürümüz  Hacı Ömer KARTAL’ı makamında ziyaret ettiler. İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL ile Aksaray Sosyal Oluşum Derneği (ASODER) Başkanı Polat OĞUZ tarafından karşılıklı imzalanan protokol ile müzik, görsel sanatlar, kişisel gelişim ve eğitim alanlarında kurslar düzenlenmektedir.  
İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze Aksaray Sosyal Oluşum Derneği’nden(ASODER) Ziyaret

ASODER Başkanı Polat OĞUZ, derneklerinin ilk defa 2015 yılında imzalanan protokol kapsamında ASODER üyesi Sınıf Öğretmeni Mustafa Şaban KESER tarafından yetişkinlere yönelik hızlı okuma ve anlama kursu, kendisi tarafından da uygulamalı tiyatro kursları açılarak başlandığını ve eğiticilerin eğitildiğini belirtti. Bu yıl imzalanan protokol ile ASODER öğretmenlerinin tatillerinden feragat ederek öğrencilerin 5 gün boyunca eğlenerek öğrenmeleri , okuma ve anlama hızlarını artırmaları, kaliteli zaman geçirmeleri amacıyla   yarıyıl tatilinin ilk haftasında(23-27Ocak 2017) 10  yaş üzeri 48 kişiye ücretsiz olarak  Drama , hızlı okuma ve anlama kursları  açtıklarını ve kurslar sonunda alınan dönütlerde öğrencilerin özgüvenlerinin, okuma ve anlama hızlarının arttığını ifade etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz  Hacı Ömer KARTAL, öğrencilerin, velilerin, öğretmenlerin işbirliği ile yapılan  "Eğitim -Öğretim Gayemiz " adlı klibin TRT haberde haber değeri taşımasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve emeği geçenlere teşekkür etti. Böyle sosyal faaliyetlerin öğrencilerin hayatlarında çok önemli olduğunu bu konuda çalışmaları olanları daima destekleyeceklerini  söyledi.

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.