AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL´ın Karne Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL´ın Karne Mesajı

Sevgili Öğrenciler

Bir dönem boyunca çok çalışarak yoruldunuz ve tatili hak ettiniz. Başarılı olmak sadece akademik anlamda belli bir seviyeye ulaşmak anlamını taşımamaktadır. Sporda, sanatta ve kültürel alanda gösterdiğiniz her türlü kazanımınız başarılı olmanın bir başka biçimidir. Bizlerin bütün çabası sizlerin iyi bir eğitim alarak donanımlı, sağlıklı, mutlu fertler olarak yetişmeniz içindir. Karne heyecanını yaşadığınız bu günlerde başarılı olanlarınız olacağı gibi beklediği notu alamayanlar da olacaktır. Netice ne olursa olsun ailelerinizin ve bizlerin size olan sevgisi azalmayacaktır. Şimdi ailenizle birlikte karnenizi alarak sevincinizi doyasıya yaşamanızı istiyorum. Tatilinizi dinlenerek, kitap okuyarak, spor yaparak, büyüklerinizi ve ebeveynlerinizi ziyaret ederek değerlendirmenizi ve mutluluk içerisinde geçirmenizi diliyorum.

 

Kıymetli Anne-babalar 

Çocuklarımız için büyük fedakârlıklar yaptığınızı biliyoruz. Başarı elbette takdir edilecek önemli bir göstergedir. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı istenilen düzeyde başarıyı yakalayamamış çocuklarımıza bir şans daha vererek, onların eksikliklerini ve gerçekten neye ihtiyacı olduğunu anlamaya çalışın. Çocuklarınızı kesinlikle diğer çocuklarla kıyaslamayın ve karne notlarını cezalandırma aracı olarak değil olumlu bir geri bildirime dönüştürün. Onların eksikliklerini Öğretmenlerle, okul idareleriyle işbirliği halinde gidermek durumundayız. Onları hayata hazırlama sürecinde doğru rehberlik yaparak güzel yarınlara birlikte taşıyabileceğimize inanıyorum. Çocuklarımıza yanlarında olduğumuzu hissettirelim. Unutmayalım ki hiçbir karne çocuklarımızdan daha kıymetli değildir.

 

Sevgili Meslektaşlarım

Bir dönem boyunca öğrenme aşkını ve ruhunuzdaki hazineleri öğrencilerinizle paylaştınız. Gelecek yıllarda, öğrencilerimizin yollarını aydınlatacak, onlara hız verecek pek çok meşaleler yaktınız. Bu duyguyu tatmanın ve bir ömür zevkle icra etmenin, ne büyük bir onur ve ne büyük bir ödül olduğunu en iyi sizler biliyorsunuz. Eğitime adanmış bir ömrü, çoğu kez kendinizi ihmal ederek harcıyorsunuz. Geleceğimiz olan öğrencilerimizin yetişmesinde en büyük pay şüphesiz size aittir.  Bu düşünce ve inançla hizmetlerin en kutsalını üstlenmiş fedakar yönetici ve öğretmenlerimize nitelikli eğitim ortamlarının hazırlanmasında emeği geçen okul aile birliği üyesinden, yardımcı personelimize, kantinciden, servis şoförüne kadar tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                         Hacı Ömer KARTAL

                                                                                                                                 İl Milli Eğitim Müdürü

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.