AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Merkez Aksaray Atatürk Anadolu Lisesinin Yabancı Misafirleri Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

       Aksaray Atatürk Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve Dış İşleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca kabul edilen  Yaparak Yaşayarak Öğrenme isimli Erasmus+ Okul Ortaklıkları projesi ulusötesi toplantısı  23-27 Eylül 2019 tarihlerinde Aksaray'da gerçekleştirilecektir.
İlimiz Merkez Aksaray Atatürk Anadolu Lisesinin Yabancı Misafirleri Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

STEM eğitimi, fen (science), teknoloji (technology), mühendislik (engineering) ve matematik (mathematics) gibi dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir öğretim modelinin okullarda uygulanmasını amaçlayan proje Litvanya, Letonya ve İtalyadan ortak okulların katılımcıları ile sürdürülmektedir.
Proje etkinliği kapsamında   okulda STEM deneyleri gerçekleştirilecek olup, Konya Bilim Merkezi, Kelebekler Vadisi, eğitim kurumları ziyaret edilecektir. Okul Müdürü H. Faruk Maraşlıoğlu proje hakkında bilgi vererek, Fen Teknoloji Mühendislik ve matematik alanlarında yetkin bireyler yetiştirmeyi
amaçlayan STEM programının öğrencilere günlük yaşamda problemlerle başa çıkmanın da bir matematiği olduğunu anlatıp, farklı düşünmelerini sağlayacak bir yaklaşım olduğunu ifade etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL misafirlerine teşekkür etti.

25-09-2019

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.