AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlaması

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.   
İlimizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlaması

Törene Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ, Belediye Başkan Vekili Mustafa ALAKUŞ, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan AKIN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL,  Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Yusuf ŞAHİN, Emniyet Müdürü Ali KARABAĞ, İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay İSMAİL BEŞEK,  il müdürleri, şube müdürlerimiz,  siyasi parti temsilcileri,  vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.  

15 Temmuz Milli İrade Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreniyle başlayan program, saygı duruşu ardından da İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile devam etti. İl  Milli Eğitim Müdürümüz  Hacı Ömer KARTAL açılış konuşmasında: 

 “Türkiye Cumhuriyeti ve bizler için  çok önemli bir  güne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Doksan yedi yıl önce bu gün, Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atan , ilk milli meclis olan ve Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında büyük rol oynayan, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gündür bugün. 

Türk Milleti için bu kadar önemli olan 23 Nisan tarihi, Atatürk tarafından Türk çocuklarına bayram olarak hediye edilmiştir.

Çocuklara armağan edilmiş olan bu özel bayramda, daha yaşanabilir, daha müreffeh, daha huzurlu ve daha güçlü yarınlar için çalışırken, 23 Nisan 1920 ruhunu her zaman koruyacağımızı belirtmek istiyorum. Çocuklarımızın gülen yüzü, gözlerindeki ışık, umutları ve hayalleri bizlere güç vermektedir. Amacımız, çocuklarımızın barış, huzur ve kardeşlik dolu bir dünya hayallerini gerçekleştirebilmektir.

Bu günde hem çocuklarımıza bu şuuru vermenin gayreti içerisinde olacağız. Hem de çocuklarımıza, kendilerine emanet edilen değerleri ve emanetlerin büyüklüğünü anlatacağız. Çünkü; devletimize, cumhuriyetimizin temel değerlerine ve milletimizin bütünlüğüne yönelik saldırılar bugün olduğu gibi, yarın da devam edecektir. Gelecek nesillerin uyanık, düşmanca saldırılara karşı hazırlıklı olması için onlara gerçekleri anlatmalı, yüklendikleri emanetin büyüklüğünü bugünden öğretmeliyiz.

Çocuklarımızı bayramlarla büyüterek 97 yılda elde ettiğimiz başarılara yenilerini ekleyebilmek için devletimizin tüm imkanlarıyla nitelikli bir nesil yetişmesini hedefliyoruz. Bir milletin, varlığının payidar olmasının yolu da budur. Her şeyin en güzeline layık olan çocuklarımızın, çocuk olma hakkıyla dünyaya geldiğini göz ardı etmiyoruz. Daima bu hakka sahip çıkarak daha nice bayramlar yaşatabilme çabasında olacağız.

Geleceğimizi oluşturan çocuklarımıza sahip çıktığımız ölçüde gelişeceğiz. Çocuklarımıza ve gençliğimize duyduğumuz sevgi, onlara olan inancımız, bizlere büyük sorumluluklar yüklemektedir. Çocuğun ailesiyle, eğitilmek üzere emanet edildiği okullar ve tüm kurumlarımız, uyum içerisinde, birlikte hareket ederek örnek bir neslin yetişmesi mümkün olacaktır.

Bu vesileyle, bu cennet vatanın kazanılmasını sağlayan İstiklal Mücadelesinin kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Vatan savunmasında görev alıp şehit olan askerlerimiz ve polislerimiz nedeniyle halk oyunları gösterileri ve ront gösterilerinin iptal edildiğinin duyurulduğu tören; öğrencilerin okuduğu şiirlerin ardından sona erdi. 

Aksaray Valisi Aykut Pekmez ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL tören sonrasında törene katılan öğrencilerle bir süre görüşerek öğrencilerle fotoğraf çektirdiler. 

24-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-2017

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.