AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZDE “EDEBİYATIMIZIN YERLİ VE MİLLİ SESİ TARIK BUĞRA” PANELLERİ DÜZENLECEKTİR

Anadolu Mektebi, Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aksaray Belediyesince  organize edilen program 18-20 ekim tarihleri arasında  “Aksaray, Nevşehir ve Niğde” illeriyle birlikte Tarık Buğra’nın kitaplarını okumuş öğrencilerin katılımıyla gerçekleşecektir.  
İLİMİZDE “EDEBİYATIMIZIN YERLİ VE MİLLİ SESİ TARIK BUĞRA” PANELLERİ DÜZENLECEKTİR

“Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık BUĞRA”  başlığı altında düzenlenen kültürel programda lise ve üniversite öğrencilerinden Anadolu Mektebi Okuma Grubuna dâhil 100 panelist öğrenci Tarık Buğra’yı anlatacaklar. Programda ilimizde 11 panel, tiyatro ve yazar buluşmaları etkinlikleri olacaktır.

Aksaray, Nevşehir ve Niğde’de farklı mekânlarda düzenlenecek 25 ayrı panele misafirler dışında bu illerde Tarık BUĞRA okumaları yapan 220 öğrenci de dinleyici olarak katılacak. Ayrıca panellere Tarık Buğra’nın eşi Hatice BİLEN ve Tarık Buğra eserleri hakkında çalışmalar yapan yazar ve akademisyenler de dinleyici olarak katılacaklardır.

Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ ’nün 2016’da ismini Anadolu Mektebi olarak belirlediği bu faaliyette hedefimiz gençlerin kendilerini erken tanımaları, özgüven kazanmaları, kendilerine en uygun yüksek öğretim alanını belirlemeleri, kültürel yönden kendilerini yetiştirmeleri, çevresine ve kendilerine faydalı olmaları gibi gayelerin yanı sıra, çalışkan ve doğru sözlü olmak, bir ideale sahip olmak, aile bağlarını güçlendirmek, hayatta kimseye zarar vermemek gibi temel erdemleri öğrencilerimize kazandırmaktır.

Aksaray olarak ev sahipliği yapacağımız Tarık BUĞRA programının açılışı 18 Ekim Çarşamba günü saat 10.00’da Aksaray Kültür Merkezinde olacaktır. Ayrıca aynı yerde akşam saat 20:00’da “Osmancık” Tiyatrosu sergilenecektir. Bu vesile ile tüm edebiyat severleri programımıza davet ediyoruz.

16-10-2017

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.