AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Düzenlenen Programla Kutlandı

İlimizde 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi İlköğretim Haftası Programı düzenlendi. Saadet Güney İmam-Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen törene Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ, AK Parti Grup Başkan Vekili İlknur İNCEÖZ, Aksaray Milletvekilleri Cengiz AYDOĞDU, Mustafa SERDENGEÇTİ, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, Aksaray Üniversitesi Rektör Vekili Bahauddin VAROL, Baro Başkanı Beytullah COŞKUN,  Emniyet Müdürü Ali KARABAĞ, Jandarma Komutanı Albay Fuat ANIK, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet TÜZÜN, AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy protokol üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı.  
İlköğretim Haftası Düzenlenen Programla Kutlandı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam eden programda bir konuşma yapan Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ;  2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk gününde öğrencilerin velilerin ve öğretmenlerin yaşadığı heyecana ortak olduklarını bu nedenle bu günde birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti belirtti.

Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ; Aksaray’da 82 bin Türkiye genelinde 18 milyon öğrencinin yeni bir eğitim öğretim dönemine başladığını ifade eden Vali Pekmez konuşmasında:  “Geleceğimizin teminatı olan ülkemizin toplumumuzun geleceğini şekillendirecek olan öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitilmeleri için bizler;  devletimiz ve hükümetimiz bütün olanaklarını seferber ediyor.” dedi.

Son 15 yılda eğitime yapılan yatırımların önemin belirten Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ; “Bugün okullarımızın sayısal olarak ve fiziki imkânlarının arttırılması, Fatih Projesi gibi teknolojik imkânların öğrenci ve öğretmenlerimizin imkânına sunulması ki dünyada eşi olmayan benzeri olmayan imkanlardır.”dedi.

 Eğitimde fırsat eşitliğine dikkat çeken Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ; “Köyde yaşayan çocuğumuzu da şehirde yaşayan çocuğumuzda eğitimde fırsat eşitliği başlığı altında eğitim olanağından en iyi şekilde faydalandırmak çok önemli. Bunu sağlamak içinde hem Aksaray da hem Türkiye genelinde milyonlarca öğrencimizin taşıma ve yemek masrafları devletimiz tarafından karşılanmaktadır. Eskiden büyük sorun ve sıkıntı olan ders kitaplarımız yıllardır devletimiz tarafından sağlanmakta. Bugünde yeni bir eğitim ve öğretim dönemi başladığında kitaplarımızı sıralarda bulacağız ”dedi.

“Çocuklarımızı en iyi şekilde eğitmek ülkemizin geleceği için çok önemlidir. Ama çocuklarımızı en iyi şekilde eğitirken; onları devletine milletine hizmet eden milli manevi değerlerimize ahlaki değerlerimize sahip gençler olarak yetiştirmek çok önemli.” diyen Vali Pekmez: “Teknolojinin gelişmesi ile çocuklarımız ve gençlerimiz sosyalleşmeden biraz uzaklaştı. Çocuklarımız; ders, not, sınav sarmalına soktuğumuzda sosyalleşmeden uzak bir nesille karşılaşıyoruz. Bunun için ailelere, öğretmenlere büyük görev düşüyor. Çocuklarımızı sosyal faaliyetlerden faydalandırmak çok önemli. 2017-2018 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dilerken tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” diye konuştu.

AK Parti Grup Başkan Vekili İlknur İNCEÖZ ise yaptığı konuşmasında; geleceğin yol haritasına bakmak için geçmiş zamanın unutulmaması gerektiğini belirtti.

15 yıl öncesi ve daha geriye gidildiğinde eğitim ve öğretin dönemlerinin her zaman sıkıntılarla başladığını söyleyen İNCEÖZ; kendi öğrencilik dönemlerinde günlerce ders kitaplarını bulamadıklarını, nerdeyse 10 gün bazen bir ay ders kitaplarını tamamlayabildiklerini anlattı.

15 yıldır bütçede en önemli payın sağlıkla beraber eğitime ayrıldığını kaydeden İNCEÖZ: “Çünkü biliyoruz ki en güzel yatırım insana yapılan yatırımdır. Sağlık ve eğitim asla vazgeçemeyeceğimiz iki alan ikisinin de temel unsunu insan. Sayın Cumhurbaşkanımızın da hizmet konusundaki şiarı; ‘İnsanı yücelt ki devlet yücelsin’  İnsan merkezli, hizmet merkezli en güzel yatırımının insana olan yatırım olduğunu gördük. “diye konuştu.

Aksaray Milletvekili Cengiz AYDOĞDU konuşmasında; sadece insanın öğrenebildiğini söyledi. Büyüdükçe her yaşta insanın bir şeyler öğreneceğini ifade eden Aydoğdu; “ En önemli şeyin birbirinizi sevmek olduğunu öğreneceksiniz. En önemli şeyin arkadaşlık dostluk olduğunu öğreneceksiniz. En önemli şeyin annenizi babanızı sevmeyi öğrenmek olduğunu öğreneceksiniz. Bizlerin yaşına geldiğinizde bir şeyi daha öğreneceksiniz ki; hayat zaten milletimizi, birbirimizi, arkadaşlarımızı, kardeşlerimizi sevmekten ibarettir. Sizlere sevmeyi öğrenmeniz temennisiyle başarılar diliyorum” dedi.

Aksaray Milletvekili Mustafa SERDENGEÇTİ ise konuşmasında; yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olması dileğinde bulundu. Milletvekili Serdengeçti; çok kısa zamanda her şey değişiyor.  Bizler öğrencilerimizi geleceğimiz olarak görüyoruz. İlk günde sizlere tavsiyem bu güzel günlerin kıymetini bilin. Derslerinizi ve öğrendiğimiz bilgileri çok güzel haşmetlisiniz. Burada öğreneceğiniz şeyler bütün hayatınız boyunca kullanacağınız bilgiler olacak.” dedi.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI ise 2017-2018 eğitim öğretim yılının başarı bir şekilde geçmesi temennisinde bulunarak; “Bayrağına, devletine, milletine sahip çıkan, hiçbir kimsenin emrini değil de vatanın, milletinin, devletinin emri ile hareket eden, Allah’a inanan peygamberimizin sözlerini hayatında düstur edinen nesiller yetiştirmek ve bunun tohumlarını atabilmek istiyoruz. ”dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL konuşmasında yenilenen müfredat hakkında bilgi vererek “Değişen ve gelişen toplum yapısı içerisinde eğitimde ileri seviyeleri yakalamak mecburiyetindeyiz bunun için de geleceğimizin teminatı yavrularımızı maddi, manevi değerlerine saygı duyan ve bu değerlere sahip çıkan, çalışkan disiplinli, ruh sağlığı yerinde, düşünen ve araştıran, sorgulayan, tartışan, azimli, bilimsel düşünmeyi başarabilen, başarıya inanan, kendine güvenen, hayalleri, idealleri ve hedefleri olan nesiller yetiştirmek azim ve kararlılığındayız. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve tabii olarak öğrencilerimizi; milli, manevi ve insani değerlerimiz ile tarihsel ve kültürel hassasiyetlerimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren ve ailesini, vatanını, milletini seven daima yüceltmeye çalışan insan haklarına saygılı ve devletine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş bireyler olarak yetiştirmek en önemli görevlerimiz arasındadır. Yeni eğitim-öğretim yılının Aksaray’ımıza, Ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyor, başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere şehit öğretmenlerimizi, 15 Temmuz Şehitlerimizi ve bu vatan uğrana canlarını veren tüm Kahraman Şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından okulun 8.sınıf öğrencileri tarafından 5. Sınıf öğrencilerine hoş geldiniz çiçeği takdim edildi. Halk oyunları gösterisi ve şiirlerin okunduğu programda Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ tarafından ders zili çalınarak öğrenciler sınıflara davet edildi.

Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ beraberindeki heyet ile ziyaret ettikleri sınıfta öğrencilerle bir süre sohbet ettiler. Öğrencilere çanta hediye eden Vali PEKMEZ yeni eğitim öğretim döneminde öğrencilere başarılar diledi. 

19-09-201719-09-201719-09-201719-09-201719-09-201719-09-201719-09-201719-09-201719-09-201719-09-201719-09-201719-09-201719-09-201719-09-2017

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.