AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Düzenlenen Programla Kutlandı

İlimizde 2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemi İlköğretim Haftası Programı düzenlendi. Emlak Kredi İlkokulu’nda düzenlenen törene Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ, Aksaray Milletvekili Cengiz AYDOĞDU, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin ALTINSOY, Aksaray Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ayhan ÖZÇİFÇi,  Emniyet Müdürü Ali KARABAĞ,  İl Müftüsü Cemalettin BAL,  protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
İlköğretim Haftası Düzenlenen Programla Kutlandı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından  programda bir konuşma yapan Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ;  2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk gününde öğrencilerin velilerin ve öğretmenlerin yaşadığı heyecana ortak olduklarını bu nedenle bu günde birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti belirtti.

Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ;  yeni bir eğitim öğretim dönemine başlandığını ifade eden Vali Pekmez konuşmasında:  “Geleceğimizin teminatı olan ülkemizin toplumumuzun geleceğini şekillendirecek olan öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitilmeleri için bizler;  devletimiz ve hükümetimiz bütün olanaklarını seferber ediyor.” dedi.

Son 15 yılda eğitime yapılan yatırımların önemin belirten Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ; “Bugün okullarımızın sayısal olarak ve fiziki imkânlarının arttırılması, Fatih Projesi gibi teknolojik imkânların öğrenci ve öğretmenlerimizin imkânına sunulması ki dünyada eşi olmayan benzeri olmayan imkanlardır.” dedi.

 Eğitimde fırsat eşitliğine dikkat çeken Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ; “Köyde yaşayan çocuğumuzu da şehirde yaşayan çocuğumuzda eğitimde fırsat eşitliği başlığı altında eğitim olanağından en iyi şekilde faydalandırmak çok önemli. Bunu sağlamak içinde hem Aksaray da hem Türkiye genelinde milyonlarca öğrencimizin taşıma ve yemek masrafları devletimiz tarafından karşılanmaktadır. Eskiden büyük sorun ve sıkıntı olan ders kitaplarımız yıllardır devletimiz tarafından sağlanmakta. Bugünde yeni bir eğitim ve öğretim dönemi başladığında kitaplarımızı sıralarda bulacağız ”dedi.

“Çocuklarımızı en iyi şekilde eğitmek ülkemizin geleceği için çok önemlidir. Ama çocuklarımızı en iyi şekilde eğitirken; onları devletine milletine hizmet eden milli manevi değerlerimize ahlaki değerlerimize sahip gençler olarak yetiştirmek çok önemli.” diyen Vali Pekmez: “Teknolojinin gelişmesi ile çocuklarımız ve gençlerimiz sosyalleşmeden biraz uzaklaştı. Çocuklarımız; ders, not, sınav sarmalına soktuğumuzda sosyalleşmeden uzak bir nesille karşılaşıyoruz. Bunun için ailelere, öğretmenlere büyük görev düşüyor. Çocuklarımızı sosyal faaliyetlerden faydalandırmak çok önemli. 2018-2019 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dilerken tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” diye konuştu.

 

Aksaray Milletvekili Cengiz AYDOĞDU konuşmasında; sadece insanın öğrenebildiğini söyledi. Büyüdükçe her yaşta insanın bir şeyler öğreneceğini ifade eden Aydoğdu; “ En önemli şeyin birbirinizi sevmek olduğunu öğreneceksiniz. En önemli şeyin arkadaşlık dostluk olduğunu öğreneceksiniz. En önemli şeyin annenizi babanızı sevmeyi öğrenmek olduğunu öğreneceksiniz. Bizlerin yaşına geldiğinizde bir şeyi daha öğreneceksiniz ki; hayat zaten milletimizi, birbirimizi, arkadaşlarımızı, kardeşlerimizi sevmekten ibarettir. Sizlere sevmeyi öğrenmeniz temennisiyle başarılar diliyorum” dedi.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI ise 2018-2019 eğitim öğretim yılının başarı bir şekilde geçmesi temennisinde bulunarak; “Bayrağına, devletine, milletine sahip çıkan, hiçbir kimsenin emrini değil de vatanın, milletinin, devletinin emri ile hareket eden, Allah’a inanan peygamberimizin sözlerini hayatında düstur edinen nesiller yetiştirmek ve bunun tohumlarını atabilmek istiyoruz. ”dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL konuşmasında “460 okul ve kurumda, 4143 derslikte 6000 öğretmenle 82.000 öğrencimizle 2018-2019 Eğitim- Öğretim yılına girmenin heyecanını yaşıyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılının ilimize, ülkemize, tüm eğitim çalışanlarımıza, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Sayın Valim, şunu biliyor ve şuna inanıyoruz ki bir ülkenin en önemli zenginlik kaynağı yetişmiş insan kaynağıdır. Yani çocuklarımız ve gençlerimizdir. Onları akademik olarak hayata hazırlarken, onların ahlaklı, vicdanlı, erdem sahibi bireyler olarak yetişmesi en büyük gayemizdir. Bu gayeye ulaşmada en önemlietken öğretmenlerimizdir. Hiçbir maddi karşılıkla izah edilemeyecek fedakarlıkları, tabir yerindeyse, hayat tarzı haline getiren öğretmenlerimiz geleceğimizin inşasında en büyük paya sahiptir.

Dünyadaki tüm mazlumların ümidi aziz milletimizin değerlerini nesilden nesile aktaran, insanlığa faydalı olmayıbir karakter olarak belleten, bildiklerini her seferinde yeni insanlara usanmadan öğrettiği için ismi semada hayırla yad olunan, onur ve şeref timsali öğretmenlerimizin gayreti her türlü takdirin üstündedir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yeni nesli sizlere emanet ettiği sevgili meslektaşlarım;Eserine kıymet biçilemeyen bir sanatkar olarak; öğrencilerimizi başarıya ulaştırma yolundaki özverili çabanız ve bilgi toplumu olma yolundaki ülkemizin geleceğini şekillendirecek öğrencilerimizin mimarı olmanız dolayısıyla sizlere yürekten teşekkürlerimi sunuyorum.

            Sevgili öğrencilerimiz, sevgi dolu bakışlarınızla, şen gülücüklerinizle etrafa neşe saçarken, melek saflığını barındıran tertemiz yüreklerinizle bir tatil döneminin ardından artık okulunuzda arkadaşlarınız ve öğretmenlerinizle berabersiniz. Sizlerden bu ve bundan sonraki dönemleri ve tüm hayatınızı kararlı ve çalışkanlıkla tamamlamanızı istiyoruz. Size güveniyor ve en önemlisi sizleri çok seviyoruz.

Kıymetli velilerimiz, sizleri hep yanımızda hissettik. Bundan sonra da o çok kıymetli desteklerinize ihtiyacımız olacaktır. Gösterdiğiniz ve göstereceğiniz yardım, destek ve ilgilerinize bir kez daha şahsım ve kurumum adına şükranlarımı sunuyorum.

            Kıymetli veliler, çocuklarımızın sadece maddi ihtiyaçlarını karşılamak yetmiyor. Onların maddi ihtiyaçlarının yanında manevi ihtiyaçlarını da   karşılamak çok önemlidir. Onlara değer verin ve değer verdiğinizi de hissettirin. Çocuklarımız sevildiğini hissetsin. Onlar için en iyi besin kaynağının sevgi ve güven olduğunu unutmayın.

     Sayın Valim; Hükümetimizin 2019 yılında tamamen ikili eğitimden normal eğitime geçilmesi hedefini biz Aksaray İli olarak gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Son üç yılda ikili eğitim yapan tören yaptığımız bu okulumuz da dahil 13 okulumuzu normal eğitime geçirmiş bulunuyoruz. Bugünden itibaren ilimizde İlkokul, Ortaokul ve Liselerde artık normal eğitim yapılacaktır.  Bu vesileyle bize bu konuda  desteğini esirgemeyen başta Zat-ı Aliniz  olmak üzere, Milletvekillerimize, Aksaray Belediye Başkanımıza, hayırseverlerimize ve tüm emeği geçenlere şükranlarımızı arz eder, yeni eğitim öğretim yılının bir kez daha hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

 

Konuşmaların ardından halk oyunları gösterisi ve şiirlerin okunduğu programda Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ tarafından ders zili çalınarak öğrenciler sınıflara davet edildi.

Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ beraberindeki heyet ile ziyaret ettikleri sınıfta öğrencilerle bir süre sohbet ettiler. Öğrencilere çanta hediye eden Vali PEKMEZ yeni eğitim öğretim döneminde öğrencilere başarılar diledi. 18-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-201818-09-2018

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.