AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Yazar Tahir Fatih ANDI Tarafından Asım’ın Nesli ve Ustaları Adlı Konferans Verildi

Aksaray Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen programa, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, Din Öğretimi Şube Müdürümüz Affan BAŞBUĞ, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Konferans Sanat Düşünce ve Eğitim Derneği çalışmalarıyla ilgili slayt gösteriyle başladı.
Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Yazar Tahir Fatih ANDI Tarafından Asım’ın Nesli ve Ustaları Adlı Konferans Verildi

 Sanat Düşünce Eğitim Derneği Başkanı  Edebiyatçı Yazar Tahir Fatih ANDI konuşmasında, Asım’ın Neslinin bu salonu dolduran gençler olduğunu; bu ülkenin, bu bayrağın gençlerin omuzlarında yükseleceğini ve gençlere güvendiklerini vurguladı. Yazar Tahir Fatih ANDI öğrencilerimize Asım’ın nesli derken iman, irfan, fazilet ve bilgi ile donanmış; karakterli, ahlaklı, kişilikli; Vatanına, Milletine ve Dinine sahip çıkan, dahası bunları yüceltmek için tüm imkanları seferber eden bir gençlikten bahsedildiğini anlattı. Mehmet Akif Ersoy’ un Çanakkale Şehitleri Şiirinde Asım’ın Neslini neden yücelttiğini, Asım’ın Neslinin Ashab-ı Suffe’ den Asım Bin Sabit örnek alınarak sembolleştirildiğini, gerçek Asım’ ın neslinin milletin ta kendisi olduğunu ifade etti. Mehmet Akif’ in Milli ve yerli bir şair olduğunu ve gençlerimize onu daha iyi anlatmamız gerektiğini söyleyerek konuşmalarına devam etti. Konferans sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, Edebiyatçı-Yazar Tahir Fatih ANDI’ ya teşekkür ederek hediye takdim etti.

05-04-201705-04-201705-04-2017

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.