AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KOP BÖLGE KALKINMA İDARESİ BAŞKANLIĞI 2020 PROJE ÇAĞRISI TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının, 2020 yılı Mali Destek Programları kapsamında hayata geçirdiği 'KOP Proje Havuzu' ve Müdürlüğümüz AR-GE Projeler Ekibi tarafından hazırlanan 161.000TL bütçeli "Sultanhanı KOP Kütüphanesi" proje tanıtım toplantısı Aksaray'da gerçekleştirildi.
KOP BÖLGE KALKINMA İDARESİ BAŞKANLIĞI 2020 PROJE ÇAĞRISI TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Müdürlüğümüz ev sahipliğinde Şeyh Edebali İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Tongur, Müdür Yardımcımız Hayrullah ALABOYUN, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri katıldı. 

Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat'tan oluşan KOP Bölgesinde 2020 yılı içerisinde Mali Destek imkânı sunulacak olan KOP Bölgesinde Okuma Kültürünün Geliştirilmesi Projesi (KOP Okuyor) ve KOP Sosyal Gelişim Programı (KOPSOGEP) kapsamında ve sürdürülebilirlik ilkesi çerçevesinde hazırlanan, yenilikçilik esaslarına dayanan, katma değeri artırıcı, sosyal etkisi olan ve bölge ihtiyaçlarını gözeten projelerin desteklenmesi için 'KOP Proje Havuzu'nun hayata geçirildiğini ifade eden KOP Başkanı İhsan Bostancı, bölgenin gelişen ve değişen ekonomik yapısı göz önünde bulundurulduğunda her ne kadar tarım, sulama ve hayvancılık projeleri ön plana çıksa da, İdare olarak sosyal sektörlerde beşeri sermayeye dokunan katma değeri yüksek faaliyetlere de büyük önem verdiklerini belirtti. Kamu kurum ve kuruluşlarının 2020 Yılı Mali Destek Programına yönelik proje tekliflerini sunabilmeleri için proje.kop.gov.tr adresi üzerinden KOP Proje Havuzu Sistemini oluşturduklarına değinen Başkan Bostancı, konuşmasını şöyle tamamladı; "Bölgemizdeki kamu kurum ve kuruluşları, bölgenin öncelikleri doğrultusunda, sürdürülebilirlik esasına dayalı, yenilikçi, katma değeri artırıcı, sosyal etkisi olan proje tekliflerini bu sistem üzerinden online olarak bizlere sunacaklardır. Başvurular başlamış olup; bugün sizlere burada tanıtılacak sistem üzerinden 2 Mart 2020 tarihine kadar başvurular alınmaya devam edilecektir." dedi.

16-01-202016-01-202016-01-2020

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.