AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kop Okuyor Projesi İçin Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Kalkınma Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen “KOP Okuyor" projesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.   
Kop Okuyor Projesi İçin Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

KOP Bölgesi’nde yer alan Aksaray, Karaman, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat illerinde okuma kültüründe farkındalık oluşturularak sürdürülebilir hale getirilmesi, öğrencilerin okuma ve yazma alışkanlıklarının geliştirilmesi amacıyla bu illerdeki kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik proje çağrısı gerçekleştirilmiştir. Proje başvuruları neticesinde Müdürlüğümüzün  “Her Yerde Okuyoruz” projesinin yanı sıra , 2 ilçe milli eğitim müdürlüğü ve 2 okulumuzun projesi de hibe desteğini almaya hak kazanmıştır. Proje kapsamda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayrullah ALABOYUN ilimizde kabul edilen KOP Okuyor projeleri hakkında bilgilendirmelerde bulunarak kitap ve okuma kültürünün geliştirilmesine yönelik okuma zamanı proje çalışmalarından bahsetti.

Daha sonra Proje Koordinatörü Alper Bilgiç tarafından yapılan sunumda, projeleri kabul edilen kurumlara yönelik işleyiş ve proje süreci ile ilgili bilgilendirilmelerde bulunuldu.

16-01-2017

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.