AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kop Okuyor Projesi” Kapsamında Kabul Edilen Projemizin İlk Toplantısı Gerçekleştirildi

T.C. Kalkınma Bakanlığı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından “KOP Okuyor Projesi” kapsamında kabul edilen projemizin ilk toplantısı gerçekleştirildi. Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Hayrullah ALABOYUN ve Belediye Başkan Yardımcısı Güven KEMERKAYA  projenin uygulamasına yönelik görüş alış verişinde bulundular.  
Kop Okuyor Projesi” Kapsamında Kabul Edilen Projemizin İlk Toplantısı Gerçekleştirildi

KOP Bölgesi’nde yer alan Aksaray, Karaman, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat illerinde okuma kültüründe farkındalık oluşturularak sürdürülebilir hale getirilmesi, vatandaşlarımızın  okuma  alışkanlıklarının geliştirilmesi amacıyla Müdürlüğümüzün 26.650 tl bütçesi olan “Her Yerde Okuyoruz” projesi kapsamında şehrimizin muhtelif yerlerinde Türk Edebiyatının seçkin eserlerinin bulunacağı meydan kitaplıkları oluşturulacak vatandaşlarımız bu kitaplardan gün boyunca yararlanacaklardır. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL “Vatandaşlarımızın yoğun olarak zaman geçirdiği açık alanlarda kitaplıklar oluşturacağız. Bakanlığımızın tavsiye ettiği kitaplardan olmak üzere Türk Edebiyatının seçkin eserlerinden ve çeşitli türden kitapları vatandaşlarımız rahatlıkla alıp okuyacaklar. Bunun için “al götür, oku getir” sloganımızla vatandaşlarımıza hizmet etmeyi düşünüyoruz.” dedi. Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI da projeyi oldukça yerinde ve güzel bir proje olarak değerlendirerek, belediye olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Aksaray Belediyesi ile yürütülecek proje ile kitaplık konulacak alanlar belirlenerek en kısa zamanda projenin uygulanmasına karar verildi.

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.