AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lise Müdürleriyle Toplantı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL başkanlığında yapılan toplantıya, Şube Müdürümüz  Affan BAŞBUĞ ve  merkeze bağlı lise müdürleri katıldı.
Lise Müdürleriyle  Toplantı Yapıldı

Merkez Hazım Kulak Anadolu Lisesi’nde yapılan toplantıda,  Müdürlüğümüzce gönderilen maillerin günlük olarak kontrol edilmesi, DYS (Doküman Yönetim Sistemi) ve günlü yazıların takibinin yapılması, pansiyonlar ile ilgili olarak kontenjan yerleştirme vb. genel hususlar, öğrenci  nakilleri, belirli gün ve haftaların zamanında ve etkin bir şekilde yapılması, YKS’nin önemi, destekleme ve yetiştirme kurslarının teşvik edilmesi, Ortaöğretim Kurumları Yönergesinin incelenmesi, yarışmalara katılacak öğrencilerin mutlaka Milli Eğitim Müdürlüğümüze bildirilmesi ve izin alınması, öğrenci yazılılarının müfredat programlarının kazanımlarından sorulması ve analizlerinin yapılması, okul web sitelerinin etkin kullanılması, kantinlerin komisyon tarafından süresince kontrolü ve denetiminin yapılması, elektrik, su, gaz ödemeleri zamanında girilmesi, ödenek taleplerinin sistem üzerinden yapılması, disiplin olaylarına mahal verilmemesi gibi konuların yanında okulların genel sorunları konuşulup değerlendirildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, öğrencilerin geleceklerini tayin ettikleri bu kritik  dönemde yani ortaöğretimde motivasyonlarının arttırılması, daha kaliteli bir eğitim almaları gerektiğini belirterek YKS sınavına önem verilmesini istedi. Bu zorlu sınava hazırlanırken de sosyal ve kültürel yaşantılarının zenginleştirilmesi, milli ve manevi değerlerimizin gençlerimize aktarılarak değerlerimize sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

17-09-2018

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.