AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mercedes Benz Türk İle Eğitimde İş Birliği Protokolü

Ülkemizin otomotiv sanayindeki gelişmeler; üretim ve ithalattaki hedefleri, bu alandaki yeni teknolojileri bilen teknik insan gücünün yetiştirilmesi önem ve öncelik arz etmektedir. Özellikle otomotiv sanayinde yüksek nitelikle donatılmış Motorlu Araçlar Teknolojileri alanı ve teknolojileri uygulama düzeyinde bilen ve kullanabilen teknik insan gücünün yetiştirilmesine yönelik uygulamalı eğitim faaliyetlerinin önemini artırmaktadır.  
Mercedes Benz Türk İle Eğitimde İş Birliği Protokolü

Bu meyanda  Müdürlüğümüze bağlı Aksaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Mercedes Benz Türk  A.Ş. arasında İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL ‘ın makamında eğitimde işbirliği protokolü imzalandı. İmza töreninde İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL,  Mercedes Benz Türk A.ş adına Şirket Birim Müdürü İsmail Kamil ŞAHİN, Mesleki  ve Teknik Eğitim Şube Müdürümüz Tahsin YAŞAR,  Aksaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür V. Osman KURAN, Aksaray MTAL Teknik Müdür Yardımcısı Tayfun TEKSAR ve Aksaray MTAL Motorlu Araçlar Teknolojileri Alan Şefi Nihat KARAKUŞ  bulundular.

İmzalanan bu protokol,  Aksaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü ve Mercedes-Benz Türk Anonim Şirketi İşbirliği ile Aksaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde açılmış olan Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı ile Elektrik- Elektronik Alanına ilişkin uygulama esaslarını kapsayıp, motorlu araçlar teknolojisi alanının alt dalları olan otomotiv boya, otomotiv gövde ve otomotiv elektromekanik meslekleri ile elektrik-elektronik teknolojisi alanı altındaki endüstriyel bakım ve onarım mesleğine ilişkin olarak meslek derslerine yönelik öğretim programlarının güncellenmesi, eğitim müfredatında gerçekleştirilen güncellemeye yönelik eğitimlerin verilmesi ve öğrencilerin mezuniyet sonrası istihdam durumlarına ilişkin hususlarının belirlenmesini amaçlamaktadır. 

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.