AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Birlik ve Kahramanlık Konulu Kitap Okuma Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bakanlığımız tarafından kitap okumayı sevdirerek okuma kültürünün ve kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi, milli, manevi ve evrensel değerlere duyarlılığın artırılması, serbest zamanların yararlı ve etkili olarak değerlendirilmesi, okuma, okuduğunu  anlama, yorumlayabilme, duygu ve düşüncelerini ifade edebilme becerilerinin geliştirilmesi amacı ile tüm ortaöğretim öğrencilerine yönelik “Milli Birlik ve Kahramanlık” konulu kitap okuma yarışması düzenlendi. Yarışmada öğrenciler Küçük Ağa(Tarık Buğra) ve Beş Şehir(Ahmet Hamdi Tanpınar) eserlerinden sorumlu tutuldular. . İlimizde dereceye giren öğrenciler Bilim Sanat Merkezi’nde yapılan sınavla belirlendi. Okul çapında dereceye giren öğrenciler 100-200 TL ile , İl çapında dereceye giren öğrenciler ise yarım ve çeyrek altınla ödüllendirildi.    
Milli Birlik ve Kahramanlık Konulu Kitap Okuma Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

“Milli Birlik ve Kahramanlık” konulu kitap okuma yarışmasında İlimizde dereceye giren öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL tarafından ödülleri verildi. Ödül törenine Ortaöğretim Şube Müdürümüz Affan BAŞBUĞ ve dereceye giren öğrencilerimizin okul müdürleri katıldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL okuyan insanın ve okumanın güzelliklerinden bahsederek öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti. 

Milli Birlik ve Kahramanlık Konulu Kitap Okuma Yarışması Dereceleri

Derecesi(İl)

Adı Soyadı

Okulu

1.

Selin Rümeysa SÖYLER

Aksaray Merkez Anadolu Lisesi

2.

Emir Ahmet ÇAM

Şehit Önder Güzel Anadolu İmam Hatip Lisesi

3.

Döndü KELEŞ

Topakkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

  08-06-201708-06-201708-06-201708-06-2017

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.