AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüzün AB Projeleri Kabul Edildi

2017 yılı Erasmus+ Programı Ana Eylem 1 (KA1) Okul Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlanmıştır. Türkiye Ulusal Ajansına sunulan 3500 proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınmış ve her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilmiştir. İçerik değerlendirmesi sonucunda 3500 proje başvurusundan 113 proje teklifi hibe desteği almaya hak kazanmıştır.   
Müdürlüğümüzün AB Projeleri Kabul Edildi

Müdürlüğümüz Projeler Ekibi tarafından hazırlanan 2 adet KA1 Okul Eğitimi projesi kabul edilen 113 projenin arasına girmeyi başarmıştır. 

‘Daha Başarılı Bir Nesil İçin Okul Öncesi Eğitimde Yeni Yaklaşımlar’ isimli projemiz okul öncesi eğitim ile ilgili olup il merkezinde yer alan 5 ilkokul ile 5 anaokulu konsorsiyum üyesidir. İlgili 10 okuldan 15 okul öncesi öğretmeni İtalya’da düzenlenecek olan hizmetiçi eğitim kurslarına katılacaktır.

‘Gençlerimiz Geleceğimiz’ isimli projemiz okul devamsızlığının azaltılması ile ilgili olup ilimizde yer alan 7 farklı orta öğretim kurumu konsorsiyum üyesidir. İspanya ve Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenecek olan Hizmetiçi Eğitim kurslarına konsorsiyum üyesi okullardan toplam 7 öğretmen katılacaktır. 

Ayrıca, ‘Music For Peace’ KA201 İyi Uygulamaların Değişimine Yönelik Okul Eğitimi Karma Stratejik Ortaklıklar Projeleri kapsamında İspanya’nın koordinatörlüğünde hazırlanan ve kabul edilen projede Müdürlüğümüz İtalya ile birlikte ortak yer almaktadır. Mültecilerin toplumsal entegrasyonunda Müziğin yeri ile ilgili hazırlanan projemiz 2 yıl sürecektir.

2017 yılı Erasmus+ Ana Eylem 2 (KA2) Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar kapsamında Türkiye Ulusal Ajansına sunulan proje başvurularından ilimiz Mehmet Timur Sarrafoğlu ile Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi’nin projeleri kabul edilmiştir.

Proje sonuçlarına Ulusal Ajans’ın web sitesinden (www.ua.gov.tr) ulaşılabilir. 2018 yılı proje başvuruları ve detaylar için Müdürlüğümüz Proje Ekibi ile iletişime geçilebilir.

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.